DK74 do granicy z Ukrainą w nowej odsłonie
Rozbudowanych zostanie blisko 110 km drogi krajowej nr 74 od Janowa Lubelskiego do przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie. Zdjęcia: GDDKIA

Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na opracowanie ostatniego z dziesięciu odcinków drogi krajowej nr 74 w woj. lubelskim jakie zostaną gruntownie rozbudowane. Chodzi o odcinek Horyszów - Hrubieszów. W sumie nowe oblicze zyska blisko 110 km trasy od Janowa Lubelskiego do granicy z Ukrainą.

Ofertę konsorcjum firm: ZDI z Zamościa i Contek Projekt z Kielc drogowcy uznali za najkorzystniejszą w przetargu na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę DK74 na odcinku pomiędzy Horyszowem a Hrubieszowem (długość 18,7 km). Wartość oferty to ok. 2,2 mln zł.

- W postępowaniu przetargowym wpłynęło jedenaście ofert. O końcowej punktacji decydowała nie tylko cena ale również doświadczenie personelu biur projektowych. Jeśli nie wpłyną odwołania będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą – informuje lubelski oddział GDDKIA.

 

Rozbudowa DK74 Janów Lub. - Ukraina

Mapa: GDDKIA

Rozstrzygnięcie dotyczy ostatniego z dziesięciu odcinków DK74 od Janowa Lubelskiego do granicy z Ukrainą jakie mają być poddane gruntownej rozbudowie. Na jedenastym, pomiędzy Frampolem i Gorajcem już trwają prace budowlane. W sumie rozbudowanych zostanie blisko 110 km tej trasy.

Znamy również najkorzystniejsze oferty na opracowanie dokumentacji dla odcinka DK74 od Hrubieszowa do przejścia granicznego w Zosinie (13,8 km, Europrojekt Gdańsk) oraz od Klemensowa do Zamościa (13,9 km, Highway).

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

lucjusz
2019-05-20 20:28
samolub - masz rację ale najpierw niech wybudują s 74 do niska a to szybko nie nastąpi
Samolub
2019-05-19 05:51
Nie ulega wątpliwości to że jest to droga bardzo ważna dla południowej części województwa lubelskiego, natomiast warto byłoby się zastanowić w przyszłości na przedłużeniem S74 z Niska do Zamościa

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: