DK75: Łącznik Brzeski pomiędzy DK94 a autostradą A4 otwarty
Dzisiaj uroczyście otwarto zjazd z autostrady A4 do DK94 w Brzesku. To 2 km odcinek, który docelowo będzie częścią nowej drogi krajowej nr 75. Wyprowadzi ona ruch z A4 w kierunku Nowego Sącza. Zdjęcia: MIB

Dzisiaj, 23 maja, pierwsi kierowcy mogli przejechać nową drogą łączącą węzeł Brzesko na autostradzie A4 z drogą krajową nr 94 w miejscowości Jasień Brzeski, tzw. Łącznikiem Brzeskim. Ten 2 kilometrowy odcinek będzie częścią nowej drogi krajowej nr 75.

Nowo wybudowana droga odciąży ul. Leśną, którą odbywał się do tej pory ruch z autostrady także w kierunku Nowego Sącza. Docelowo będzie on stanowił nowy przebieg drogi krajowej nr 75 na obszarze Brzeska.

- Dziś otwieramy po przejęciu rządów tylko 2 kilometry przyszłej drogi krajowej numer 75. Zapewniam jednak, że jej dalszy ciąg w kierunku Nowego Sącza będzie przebudowany w pierwszej kolejności - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

W ramach realizacji inwestycji powstała jednojezdniowa droga klasy GP o długości ok. 2,1 km. Koszt budowy wyniósł prawie 44 mln zł.

W ciągu drogi łącznikowej powstała m.in. estakada w o długości ok. 200 m, obiekt ramowy z funkcją przejścia dla zwierząt średnich, nasyp o długości 300 metrów i wysokości do 16 m, rondo na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 94 i łącznice do ronda. Przebudowane zostało także skrzyżowanie z ul. Leśną w Brzesku. Dla prawidłowej realizacji inwestycji konieczne było wzmocnienie podłoża gruntowego.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: