1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DK9 od obwodnicy Iłży do granicy województwa w drodze po nową decyzję środowiskową

DK9 od obwodnicy Iłży do granicy województwa w drodze po nową decyzję środowiskową

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-08
DK9 od obwodnicy Iłży do granicy województwa w drodze po nową decyzję środowiskową
Budowa obwodnicy Iłży zakończyła się w 2022 r. teraz czas na rozbudowę odc. do granicy z woj. świętokrzyskim. Zdjęcia: GDDKIA
Trwają prace projektowe dla rozbudowy drogi krajowej nr 9 (DK9) od oddanej w 2022 roku obwodnicy Iłży do granicy z województwem świętokrzyskim. Do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy robót budowlanych potrzebna jest nowa decyzją środowiskowa. To jedna z inwestycji, której celem jest zmiana DK9 w wygodną trasę GP (ruchu głównego przyspieszonego).

Wykonawcą dokumentacji dla odcinka DK9 obwodnica Iłży – granica województw mazowieckiego i świętokrzyskiego jest konsorcjum firm: Egis Poland (lider) i JAF-GEOTECHNIKA. Prace projektowe wyniosą około 1 mln zł. Zadaniem projektanta jest wykonanie koncepcji programowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej.

We wrześniu 2022 r. do Burmistrza Iłży złożony został wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej. W marcu 2023 r. decyzja została wydana. Na skutek odwołania od decyzji, w maju 2023 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję środowiskową, przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Burmistrza Iłży. Ja zaznaczają drogowcy, termin zakończenia prac nad dokumentacją jest uzależniony od uzyskania nowej decyzji środowiskowej.

Podstawowym celem inwestycji jest dostosowanie parametrów technicznych 4,6 kilometrowego odcinka DK9 do obowiązujących warunków technicznych dla klasy GP (ruchu głównego przyspieszonego). W ramach zadania powstanie m.in. nowa konstrukcja drogi, przebudowanych zostanie 6 skrzyżowań. Ponadto wybudowane będą ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe oraz odwodnienie.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 9 Jak dojadę - Iłża