DK91: Gdańsk buduje wiadukt Biskupia Górka na Trakcie Św. Wojciecha
Nowy wiadukt Biskupia Górka w ciągu Traktu Św. Wojciecha w Gdańsku (DK91) poprawi dojazd do obwodnicy. Zdjęcia: DRMG

Władze Gdańska podpisały umowę na budowę nowego wiaduktu Biskupia Górka, który usprawni ruch na Trakcie Św. Wojciecha w ciągu drogi krajowej nr 91. Poprawę na DK91 komunikującej miasto z obwodnicą poczujemy w drugiej połowie 2019 roku.

Wykonawca inwestycji wybrany został na drodze przetargu - najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex S.A., który za realizację zadania zaproponował kwotę 143,6 mln zł.

- Codziennie przez węzeł na Biskupiej Górce przejeżdża około 50 tys. aut. Korzystają z niego nie tylko gdańszczanie ale i mieszkańcy okolicznych gmin. Dzięki budowie wiaduktu zwiększymy przejezdność i komfort użytkowania dróg. W ramach inwestycji pojawią się również miejsca parkingowe przy urzędach. Wierzę, że wiadukt będzie służył kolejne pięćdziesiąt i więcej lat następnym pokoleniom – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W ramach inwestycji istniejący wiadukt zostanie rozebrany, zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha, powstanie też nowy układ drogowy do obsługi komunikacyjnej rejonu od ulicy 3 Maja do ulicy Augustyńskiego. Równocześnie budowany będzie parking wielopoziomowy przy ul. Okopowej.

- Przed nami przynajmniej półtorej roku prac na budowie wiaduktu Biskupia Górka, a pamiętać trzeba, że nie jest to jedyna inwestycja realizowana przez nas w tej dzielnicy. Biskupią Górkę czeka sporo zmian w najbliższych miesiącach i latach – podkreśla Włodzimierz Bartosiewicz dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Realizacja inwestycji zakończy się w drugiej połowie 2019 roku, a jej koszt to ponad 143 mln zł. Miasto Gdańsk na przebudowę wiaduktu otrzymało dofinansowanie w wysokości ok. 113,9 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Trakt Św. Wojciecha stanowi główne połączenie centrum Gdańska z południowymi dzielnicami miasta, obwodnicą Gdańska, Trómiasta oraz drogą krajową 91 prowadzącą na południe kraju (równolegle do autostrady A1).

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: