Do 2025 r. ma powstać obwodnica Gryfina w zachodniopomorskim
Mapa z wariantami przebiegu obwodnicy Gryfina w woj. zachodniopomorskim. Jej budowa przewidziana jest do 2025 roku. Mapa: GDDKIA

Obwodnica Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31 ominie miasto od wschodu i zapewni komfortową podróż w kierunku Szczecina. Budowa około 6-kilometrowej trasy zaplanowana jest na lata 2022 – 25. Resort infrastruktury zarezerwował pieniądze na jej realizację.

Resort infrastruktury zapewnił pieniądze na prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Gryfina. Chodzi o opracowanie koncepcji programowej, która otworzy drogę do ogłoszenia przetargu na projekt i budowę nowej drogi krajowej nr 31. Obwodnica powstanie najwcześniej w 2025 roku.

Planowana obwodnica Gryfina we wszystkich wariantach zakłada jej przebieg po wschodniej stronie miasta. Początek obwodnicy zaproponowano w dwóch lokalizacjach. Pierwszą lokalizacją, jest rejon zakładu produkcyjnego „Komandor”, na istniejącym łuku poziomym drogi krajowej nr 31.

Drugą lokalizacją jest odcinek drogi krajowej nr 31 na skrzyżowaniu z drogą dojazdową mającą służyć do obsługi planowanego dawniej kompleksu szpitalnego. Koniec obwodnicy dla każdego z wariantów przewidziano pomiędzy wiaduktem nad linią kolejową a mostem nad rzeką Tywa.

Zadanie obejmuje budowę drogi w przekroju 1x2, budowę ekranów akustycznych, oświetlenia w rejonie skrzyżowań z drogami poprzecznymi oraz obiektów inżynierskich.

Na tym jednak nie koniec inwestycji na DK31, bowiem zlecona została rozbudowa drogi na odcinku węzeł Radziszewo A6/31 (z węzłem) - Gryfino. Zadanie obejmuje m.in. budowę nowo projektowanego odcinka drogi krajowej nr 31 w przekroju 1x2 o długości 9,6 km, przebudowę węzła Radziszewo (A6/DK31), przebudowę czterech wiaduktów, budowę oświetlenia. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na  latach 2024 - 2026.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: