Do końca 2021 r. wylotówka S7 z Warszawy w kierunku Grójca
Za kilka lat mamy pojechać ekspresową S7 z Warszawy do Krakowa i dalej na południe. Pod koniec 2021 r. drogowcy chcą oddać odcinek Warszawa - Grójec. Zdjęcia: GDDKIA

Do końca 2021 roku ma powstać nowa ekspresowa trasa wyjazdowa z Warszawy w kierunku Radomia. Będzie to odcinek drogi ekspresowej S7 biegnący na południe – w kierunku Grójca. Jego budowa wystartowała. Drogowcy zapowiadają, że za kilka lat komfortowo S7-ką powinniśmy dotrzeć do Krakowa i dalej na południe.

Prace przy budowie podwarszawskiej ekspresówki już ruszyły. Zmiany mogą zobaczyć kierowcy przejeżdżający wzdłuż obecnej DK7 przed Grójcem. Wycięto drzewa, rozebrano budynki i ruszyło odhumusowanie na ostatnim z trzech odcinków pomiędzy węzłem Warszawa Lotnisko na drodze S2 a początkiem obwodnicy Grójca.

 

Budowa drogi ekspresowej S7 Warszawa - Grójec

Budowa drogi ekspresowej S7 Warszawa - Grójec. Zdjęcia: GDDKIA

Budowę drogi S7 Warszawa – Grójec podzielono na trzy odcinki:

  • Węzeł Warszawa-Lotnisko – Lesznowola – ok. 6,6 km
  • Lesznowola – Tarczyn – ok. 14,8 km
  • Tarczyn – obwodnica Grójca – ok. 7,9 km.

Blisko 8-kilometrowy odcinek od węzła Tarczyn Północ do włączenia w S7 realizuje Mota-Engil Central Europe, a wartość kontraktu to ok. 203,4 mln zł. Teren pod przyszłą drogę jest już w dużej mierze odhumusowany i oznaczony palikami kilometrażowymi. Ruszyły prace przy wiadukcie kolejowym i kolejnym, drogowym. Powstają drogi technologiczne oraz trwają kolejne rozbiórki.

Dla kolejnych dwóch odcinków drogi S7 w stronę Warszawy trwa postępowanie związane z uzyskaniem decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Chodzi o odcinki od węzła Warszawa Lotnisko do węzła Lesznowola (długość ok. 6,6 km, wykonawca konsorcjum firm Rubau Polska i Construcciones Rubau, wartość ok. 221,4 mln zł) oraz kolejny do węzła Tarczyn Północ (długość ok. 14,8 km, wykonawca IDS-BUD, wartość ok. 388,7 mln zł).

 

Mapa drogi ekspresowej S7 Warszawa - Kraków

Stan realizacji drogi ekspresowej S7 Warszawa - Kraków. Mapa: GDDKIA

 

W ramach całej inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowej S7 o łącznej długości ok. 29 km, omijająca m.in. Tarczyn. Na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola będą dwie jezdnie po 3 pasy ruchu. Z kolei od węzła Lesznowola do początku obwodnicy Grójca dwie jezdnie po 2 pasy ruchu. W ciągu trasy powstaną nowe węzły drogowe: Zamienie, Lesznowola, Antoninów, Złotokłos, Tarczyn Północ, Tarczyn Południe.

Planowany termin oddania nowego wyjazdu z Warszawy w ciągu S7 na południe to 2021 r.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

RedAktor
2019-04-13 13:53
Do końca 2021 roku ma powstać ... Oj Wy z "conadrogach.pl"...... wg harmonogramu do marca 2021... Już macie info o tak dużym opóźnieniu...??? Chociaż .. wiecie, co..... Macie rację .. Wojewodunio Mazowsza już 10 miechów guzdroli się z wydaniem ZRID dla odcinków A i B.. może od końca 2019 się wyrobi ... jeśli się ostanie ... ;) Pozdr!
Jarzabek trener III klasy
2019-04-12 23:14
@Ryszard Ochucki Musisz mieć straszny ubaw sam z siebie ;)
Morfeusz777
2019-04-12 09:43
Jak ci ludzie brudzą i niszczą dla własnych korzyści - TRZEBA ICH WYMORDOWAĆ!!! Nie wiem czy trasa S7 jest zaplanowana optymalnie dla przyrody, ale chyba nie da się tam zrobić tej drogi bez jakichkolwiek wycinek. A wkurwiają mnie ludzie, którzy przedkładają dobro drzew i innych żyjątek nad dobro człowieka i przypierdalają się do takich inwestycji dla samego przypierdalania się. Ta droga jest potrzebna, bo ruchu tranzytowego i tak się tam nie zmniejszy, za to zoptymalizowanie ruchu znacząco zmniejszy poziom zanieczyszczeń spalinowych. @NorbertM jak chcesz uprawiać ekologię to wysil szare komórki na zgłębienie tematu globalnie, a nie jak debil z niemerytorycznymi hasełkami.
NorbertM
2019-04-12 01:57
Zniszczone drzewa i cała przyroda wyrwane z korzeniami. Mam w dupie taką inwestycję. Ciekaw jestem ja wam by ktoś wyrwał głowę, wszystkie wnętrzności i nogi. Mordercy przyrody. Żałosne.
Ryszard Ochucki
2019-04-11 23:55
@Jarzabek trener III klasy - strasznie śmieszą mnie ludzie tacy jak ty. Przypierdalają się do ludzi którzy mają rację.
Jarzabek trener III klasy
2019-04-11 22:32
@Romek Mazur Strasznie śmieszą mnie tacy ludzie jak Ty. Komentarze piszą wyłącznie w sytuacji kiedy mogą wylać jad. Oczywiście merytorycznie to dno. Poziom stylistyczny i gramatyczny zdań woła o pomstę do nieba. Gramatyka leży. Naprawdę myślisz, że kogokolwiek obchodzi co ma do przekazania taki analfabeta... Popracuj nad sobą, zacznij od zdrowia psychicznego.
Romek Mazur
2019-04-11 18:03
Węzeł ul.Marnarska budowany i końca nie widać.To jest wstyd dla wykonawc a może dogadał się dowoleperem które buduje budynki

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: