Do końca roku nowe rondo na DK94 w Modlnicy koło Krakowa
Trwa budowa ronda na DK94 w Modlnicy koło Krakowa. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszyła budowa ronda na DK94 w Modlnicy (powiat Kraków) i rozbudowa drogi. Ukończenie inwestycji zaplanowane jest na grudzień 2019 r.

Zadanie obejmuje rozbudowę odcinka DK94 o długości 720 m wraz z budową ronda w miejscu skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową nr 2156K (ul. Ojcowską) w miejscowości Modlnica, na terenie gminy Wielka Wieś, w powiecie krakowskim. Rozbudowane zostanie także skrzyżowanie z drogą gminną oraz przebudowana infrastruktura techniczna. Korpus drogowy poszerzony zostanie do przekroju dwujezdniowego czyli dwie jednie z dwoma pasami ruchu.

Budowa ronda i rozbudowa DK94 podzielona została na kilka etapów. Pierwszy z nich potrwał kilka dni i właśnie się kończy (do 10 maja 2019 r). Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/godz. oraz zakaz wyprzedzania.

W poniedziałek 13 maja 2019 r. rozpocznie się etap II czyli budowa lewej jezdni oraz chodników, pobocza części ronda na skrzyżowaniu DK94 z ul. Ojcowską i część ul. Ojcowskiej w Modlnicy, która zostanie zamknięta dla ruchu. Obowiązywały będą objazdy.

 Objazdy w związku z budowa ronda na DK94 w Modlnicy koło Krakowa

Objazdy w związku z budowa ronda na DK94 w Modlnicy koło Krakowa. Mapa: GDDKIA

Przez cały okres rozbudowy DK94 i budowy ronda ruch odbywał się będzie dwukierunkowo, po jednym pasie jezdni w każdym kierunku. Są wyznaczone objazdy po drogach lokalnych dla samochodów do 3,5 t. Nie przewiduje się wprowadzania ruchu wahadłowego.

Wykonawcą projektu i budowy jest Rejon Utrzymania i Budowy Dróg Sp. z o.o. z Krakowa. Koszt inwestycji wynosi ok. 13 mln 399 tys. zł brutto. Ukończenie prac zaplanowane jest w grudniu 2019 r.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: