1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Do wakacji zamknięta S11 na obwodnicy Szczecinka

Do wakacji zamknięta S11 na obwodnicy Szczecinka

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-01-11
Do wakacji zamknięta S11 na obwodnicy Szczecinka
Obwodnica Szczecinka w ciągu S11 do naprawy. Prace potrwają do wakacji. Zdjęcia: GDDKIA
Kierowców czekają ważne zmiany w ruchu na obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Od piątku (12 stycznia) zamknięty będzie odcinek obwodnicy od ronda na skrzyżowaniu DK11 z drogą wojewódzką nr 172 do węzła Szczecinek Śródmieście. Ma to związek z remontem gwarancyjnym. Przywrócenie ruchu na obwodnicy nastąpi dopiero na przełomie czerwca i lipca 2024 r.

Na najbliższy piątek, 12 stycznia, zaplanowane jest całkowite zamknięcie fragmentu drogi ekspresowej S11 stanowiącej obwodnicę Szczecinka. Zmiany w organizacji ruchu związane są z rozpoczęciem przez wykonawcę obwodnicy, firmę Eurovia Polska, prac naprawczych w ramach gwarancji. W trakcie eksploatacji na 700 metrowym odcinku nawierzchni trasy głównej pojawiły się spękania i osiadania.

- Zobowiązaliśmy wykonawcę inwestycji do naprawy drogi. Po wykonaniu szczegółowych badań, ekspertyz i opinii geotechnicznych wykonawca opracował program naprawczy i przystępuje do robót. Najpoważniejsze prace będą dotyczyły wzmocnień podłoża. Na długości ok. 100 metrów wymagana będzie rozbiórka jezdni i nasypu na całej szerokości korpusu drogowego. Po wzmocnieniu podłoża zostanie wykonany nowy nasyp i jezdnie – informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Półmetek prac na DK20 - obwodnicy Szczecinka i nowego węzła w ciągu S11

Na czas prac wyłączony z ruchu zostanie odcinek od ronda na skrzyżowaniu DK11 z drogą wojewódzką nr 172 do węzła Szczecinek Śródmieście. Tymczasowy objazd będzie prowadził przez miasto, z wykorzystaniem DK20 ulicą Słupską oraz dawnego przebiegu DK11 ulicami Narutowicza i Koszalińską.

Obwodnica Szczecinka w ciągu drogi S11 - zamknięcie odcinka w związku z pracami gwarancyjnymi

Obwodnica Szczecinka w ciągu drogi S11 - zamknięcie odcinka w związku z pracami gwarancyjnymi

Mapa: GDDKIA

Ruszyły pierwsze prace na S11 Bobolice - Szczecinek

Przy okazji czasowego zamknięcia części obwodnicy Szczecinka ruszą także prace przy wylocie na Koszalin. Będzie to początek inwestycji związanej z budową drogi S11 Szczecinek – Bobolice. W rejonie obecnego ronda na północnym krańcu obwodnicy będzie budowany nowy węzeł drogowy. Wykonawca skorzysta z zamknięcia tego odcinka i zrealizuje część prac.

Przywrócenie ruchu na obwodnicy zaplanowano na przełomie czerwca/lipca 2024 r.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Szczecinek