Dofinansowanie na drogę ekspresową S17 z Warszawy do Garwolina
GDDKiA wybuduje drogę ekspresową S17 z Warszawy do Garwolina. Inwestycja będzie dofinansowana z UE. Zdjęcia: GDDKIA

Podpisano umowę na budowę prawie 37 km drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska (miejsce, w którym południowa obwodnica Warszawy będzie łączyć się z drogą S17) do Garwolina. Inwestycja o wartości 1,25 mld zł dofinansowana będzie kwotą 618,5 mln zł. Prace mają zakończyć się w 2019 roku.

- To 39. umowa o dofinansowanie inwestycji GDDKiA z Programu Infrastruktura i Środowisko. Większość z nich dotyczy dróg ekspresowych, bo naszym priorytetem jest dokończenie sieci ekspresówek. Cała S17 – od Lublina do Warszawy- ma być gotowa do końca tej perspektywy unijnej – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju W. Słowik.

Nowa ekspresówka S17 Warszawa – Garwolin będzie przebiegać przez powiaty: otwocki (gmina Wiązowna, gmina Celestynów, miasto Otwock, gmina Kołbiel) i garwoliński (gminy Pilawa i Garwolin). Budowa odcinka S17 rozpoczyna się we wsi Góraszka w gminie Wiązowna (za węzłem Lubelska), a kończy w miejscu, w których S17 łączy się z istniejącą obwodnicą Garwolina. Pierwsze prace już się rozpoczęły. Oprócz samej drogi powstanie m.in. 6 węzłów: Góraszka, Wiązowna, Otwock, Ostrów, Kołbiel, Lipówki, wiadukty, kładki dla pieszych, tzw. MOP-y (miejsca obsługi podróżnych) oraz przejścia dla zwierząt.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: