Dokumentacja dla S74 Opatów – Nisko w opracowaniu
GDDKIA podpisała 20 maja 2019 r. umowę na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów – Nisko. Zdjęcia: GDDKIA

Za ponad 10 mln zł powstanie dokumentacja dla drogi ekspresowej S74 Opatów – Nisko. To etap, który przybliża do realizacji całej trasy S74 Sulejów - Kielce - Stalowa Wola łączącej węzły autostradowe w województwie łódzkim z woj. świętokrzyskim i Podkarpaciem.

Dokumentację dla S74 na odcinku Opatów – Nisko wykona firma Transprojekt Gdański sp. z o.o. Wartość umowy to prawie 10,3 mln zł. Zadanie obejmuje opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (wraz z analizą i weryfikacją wariantów zarekomendowanych z etapu Studium Korytarzowego) dla około 71 km drogi ekspresowej wraz z materiałami do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz jej uzyskaniem.

Firma projektowa ma 15 miesięcy na przygotowanie STEŚ i 1 m-c na materiały do Decyzji Środowiskowej (od daty przekazania wykonawcy protokołu z posiedzenia KOPI, na którym zostanie zatwierdzone i przyjęte STEŚ).

 

Droga ekspresowa S74 w woj. świętokrzyskim - mapa

 

Inwestycja obejmowała będzie budowę ok. 71-kilometrowej drogi ekspresowej od Opatowa w woj. świętokrzyskim (węzeł „Okalina”) do Niska w woj. podkarpackim (węzeł „Zapacz”). W ramach zadania powstaną węzły drogowe, miejsca obsługi podróżnych, drogi dojazdowe oraz urządzenia ochrony środowiska.

- Droga ekspresowa S74 to ważna trasa łącząca województwo łódzkie z regionem świętokrzyskim i Podkarpaciem. Dzisiejsza umowa na opracowanie dokumentacji to etap, który przybliża nas do realizacji S74 i połączenia południowo-wschodniej Polski z jej centralną częścią – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Przypominamy, że  woj. świętokrzyskim prowadzone są prace przygotowawcze dla wszystkich odcinków drogi ekspresowej S74 od granicy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego do Opatowa o łącznej długości około 100 km.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Poko
2019-05-24 11:25
W kwestiach formalnych dalej brakuje odcinka S74 w województwie łodzkim, a to jest jeden z najważniejszych dla tej trasy

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: