• Facebook - conadrogach
Dolnośląskie: Nowy wiadukt w Świdnicy

Od poniedziałku, 3 marca kierowcy oraz piesi mogą korzystać z nowej drogi pod wiaduktem przy ul. Sprzymierzeńców/Polna Droga w Świdnicy. Nowy obiekt w ciągu drogi spinającej drogę wojewódzką nr 379 usprawni ruch i zwiększy bezpieczeństwo.

– Do tej pory wiadukt był jednym z najsłabszych elementów jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa na mapie komunikacyjnej Świdnicy. Teraz mamy dogodny przejazd dla kierowców z priorytetowym potraktowaniem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Uruchomienie ruchu na fragmencie nowej drogi wraz z wiaduktem wpłynie również na bezpieczeństwo i wygodę ruchu przy ul. Wałbrzyskiej (red. DW379)– wylicza Wojciech Murdzek prezydent Świdnicy.

Prace w ramach inwestycji polegały na rozbiórce konstrukcji kamienno-ceglanej starego obiektu oraz budowę nowego wiaduktu wraz z podłożem pod tory kolejowe. W związku z prowadzonymi pracami inną trasą poprowadzona została komunikacja kolejowa. Przy budowie nowego wiaduktu zastosowano konstrukcję w postaci obiektu gruntowo-powłokowego ze sprężoną powłoką stalową.

W ramach robót przebudowany został odcinek drogi pomiędzy ulicami Piaskową i Rycerską. Wykonano 8-metrową jezdnię, która rozwiązała dotychczasowe problemy komunikacyjne – pod wiaduktem nie mogły wyminąć się dwa samochody. Dzięki nowej inwestycji zdecydowanie poprawiło się bezpieczeństwo pieszych, którzy do niedawna nie mogli skorzystać z chodnika pod wiaduktem, co utrudniało przejście. Na trasie dojazdowej do obiektu przygotowano chodniki dla pieszych oraz ścieżkę dla rowerów. Przebudowany fragment drogi zyskał nowe oświetlenie uliczne.

Prace rozpoczęły się pod koniec czerwca 2013 r., a do finału, po kłopotach poprzedniego wykonawcy, doprowadziła je firma Skanska.

Wartość inwestycji, czyli przebudowy ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców (odcinek od ul. Piaskowej do Rycerskiej) wraz z przebudową wiaduktu to 4,5 mln zł. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 wyniesie 3,1 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: