• Facebook - conadrogach
Dolnośląskie: Pod koniec roku nowy most na Nysie Kłodzkiej
W grudniu 2017 r. powinna zakończyć się przebudowa mostu na Nysie Kłodzkiej w Kamieńcu Ząbkowickim, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 390. Zdjęcia: DSDIK

Trwają prace związane z przebudową mostu na Nysie Kłodzkiej w Kamieńcu Ząbkowickim, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 390. Z nowej przeprawy mamy skorzystać pod koniec tego roku.

Prace przy przebudowie mostu w Kamieńcu Ząbkowickim rozpoczęły się w grudniu 2016 r. W trakcie rozbiórki jednego ze starych filarów nurtowych stwierdzono, że w bardzo złym stanie technicznym są podstawy filarów zbudowane z pali drewnianych. Kolejna ekspertyza stwierdziła, że wszystkie podpory mostu należy rozebrać i wybudować na nowo. Zwiększony zakres prac spowodował również przedłużenie terminu oddania obiektu dla ruchu.

Obecnie trwają prace związane z montażem dźwigarów stalowych oraz wykonaniem przyczółku od strony Kamieńca Ząbkowickiego. Zakończyły się prace przy budowie nowych podpór mostu - teraz zamiast sześciu będzie ich pięć. Pozostała do wykonania płyta pomostowa oraz roboty bitumiczne.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec grudnia 2017 r. Łączny koszt realizacji przebudowy to ponad 11 milionów zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: