Dolnośląskie: Przedłużą się prace na skrzyżowaniu DK3 i DK36 w Lubinie
Aneksowano umowę dotyczącą przebudowy DK3 i DK36 w Lubinie. Prace potrwają dłużej, do 12 października br. Zdjęcia: GDDKIA

Aneksowano termin zakończenia prac przy przebudowie skrzyżowania dróg krajowych nr 3 i 36 w Lubinie (woj. dolnośląskie). Prace miały zakończyć się w sierpniu a potrwają do połowy października br.

W lipcu 2017 roku podpisana została umowa z wykonawcą (firmą Budimex S.A.) zadania polegającego na poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 3 i 36 w Lubinie. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Kontrakt opiewa na prawie 4,6 mln zł.

- Pierwotny termin zakończenia prac wyznaczony był na sierpień 2018r. Z uwagi na nieprzewidziane prace termin wykonania robót został aneksowany. Dodatkowy czas na prowadzenie robót wynikał z konieczności wykonania wzmocnienia podłoża przez ułożenie odpowiedniej warstwy z kruszywa stabilizowanego cementem oraz czasu niezbędnego na osiągniecie wymaganej wytrzymałości. Działanie te miały na celu wzmocnienie konstrukcji jezdni na przebudowywanym skrzyżowaniu. Obecnie termin wykonania robót na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 3 i 36 w Lubinie to 12.10.2018 r. – poinformował wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebudowa skrzyżowania DK36 i DK3 w Lubinie obejmuje:

  • przebudowę tarczy istniejącego skrzyżowania na skrzyżowanie skanalizowane z sygnalizacją świetlną;
  • przebudowę dodatkowych pasów dla relacji w lewo (z dróg krajowych nr 3 i 36)
  • przebudowę wysp dzielących o nawierzchni trawiastej na wlotach drogi głównej;
  • budowę wyspy kanalizującej ruch na drodze krajowej nr 3 od strony Legnicy;
  • poszerzenie wlotu drogi gminnej;
  • likwidację krótkich pasów włączenia na wlotach dróg krajowych nr 3 i 36;
  • przebudowę nawierzchni dróg krajowych na długości ok. 550m;
  • przebudowę nawierzchni drogi gminnej na długości ok. 35m.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: