Dolnośląskie: Puszczono ruch na obwodnicy Bolesławca
Otwarto obwodnicę Bolesławca na Dolnym Śląsku. Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Woj. Dolnoślaskiego

Zakończyła się długo wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców budowa obwodnicy Bolesławca w woj. dolnośląskim. Otwarcie trasy oznacza dla kierowców krótszy czas przejazdu, większy komfort podróżowania, ale przede wszystkim – bezpieczeństwo. Obwodnica omija miasto od południowo-wschodniej strony, połączyła DW297 z drogą krajową nr 94.

Inwestycja prowadzona była przez firmę Skanska w formule „Projektuj i buduj”. W ramach projektu powstał 4-kilometrowy odcinek drogi o szerokości 8 metrów i dwa ronda: na drodze wojewódzkiej nr 363 Bolesławiec-Złotoryja oraz na drodze wojewódzkiej nr 297 Bolesławiec – Lwówek Śląski. Dla rowerzystów powstała ścieżka rowerowa, a w ochronie przed hałasem na 400 metrach ekrany akustyczne.

 

Przebudowane rondo w Kruszynie połączyło nową obwodnicę DW297 z drogą krajową nr 94 oraz wjazdem do Bolesławca al. Tysiąclecia i dojazdem do osiedla Kruszyn.

 

Budowa obwodnicy kosztowała 30,6 mln zł. Znaczną część inwestycji, bo aż 85 procent pokryła Unia Europejska, 10 procent pochodziło z budżetu państwa a brakujące 5 procent dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

Obwodnica Bolesławca to korzyści dla kierowców i mieszkańców. Trasa zredukuje ruch tranzytowy na trasie Jelenia Góra – DK94, A4, A18. Inwestycja przyczyni się również do zmniejszenia eksploatacji ulic w rejonie Bolesławca, zmniejszy się natężenie ruchu i hałas.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: