Droga ekspresowa S5 dłuższa o około 10 km w stronę Leszna
9,5 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 z Kaczkowa do Leszna oddany do ruchu. Na ostatnie odcinki w kierunku Poznania poczekamy aż do końca 2019 roku. Zdjęcia: GDDKIA

Kierowcy korzystają już z niespełna 10 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 Leszno Południe – Kaczkowo. Odcinek połączył się z oddanym wcześniej fragmentem ekspresówki w kierunku Wrocławia.

Nowy odcinek drogi ekspresowej S5 z Kaczkowa do okolic Leszna oddano do ruchu w piątek, 5 października. Fragment jest częścią dłuższej trasy S5 prowadzącej w kierunku Poznania. Odcinek został wybudowany za 232,5 mln zł. W ramach zadania powstała droga ekspresowa o długości ponad 9,5 km o przekroju 2x2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu), z poszerzonym pasem dzielącym, który uwzględnia możliwość dobudowy trzeciego pasa dla każdej jezdni, węzeł Leszno Południe (na przecięciu z drogą wojewódzką nr 323), węzeł Dąbcze wraz z łącznikiem umożliwiającym skomunikowanie drogi krajowej nr 5 z drogą ekspresową S5 (poprzez węzeł Leszno Południe) oraz 8 obiektów inżynierskich, w tym: most nad Rowem Polskim, (stanowiącym jednocześnie przejście dla dużych zwierząt), 4 wiadukty drogowe nad drogą S5, przejście górne dla zwierząt nad drogą S5 i linią kolejową E59.

 

Mapa odcinka drogi eskpresowej S5 - oddanie odcinka Kaczkowo - Leszno

Mapa odcinka drogi eskpresowej S5 - oddanie odcinka Kaczkowo - Leszno. Mapa: GDDKIA

W ramach realizacji drogi S5 Poznań – Wrocław w budowie są jeszcze cztery odcinki: Poznań – Wronczyn (16,5 km), Radomicko-Leszno Południe (19,1 km). Oddanie wspomnianych odcinków do ruchu planowane jest jeszcze w tym roku. Natomiast budowa odcinków Wronczyn - Kościan Południe (18,9 km) i Kościan Południe – Radomicko (15,7 km), zakończy się nie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku.

Droga ekspresowa S5 osiągnie docelowo długość około 365 km. Połączy Wrocław, Poznań, Gniezno, Bydgoszcz i Grudziądz. Zapewni połączenie autostrady A4, przez autostradę A8 z autostradą A1. Biegnie południkowo, przez obszar województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Yarro
2018-10-09 12:47
... i są już dwa ziarnka :-)
Optymista
2018-10-08 14:55
Te 9,5 km to jeszcze nie obwodnica Leszna. Przez miasto przejeżdża się jak wcześniej ale ziarnko do ziarnka..........

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: