Droga ekspresowa S7 granica województwa - Skarżysko-Kamienna wychodzi z ziemi
Budowa drogi ekspresowej S7 granica województwa - Skarżysko-Kamienna. Zdjęcia: GDDKIA

Prace ziemne przy wykopach i nasypach oraz roboty przy posadowieniu obiektów mostowych prowadzi aktualnie wykonawca drogi ekspresowej S7 na odcinku granica województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego - Skarżysko-Kamienna. Budowa potrwa do 2020 roku.

Realizacja tego odcinka drogi ekspresowej S7 rozpoczęła się jesienią 2017 roku. Wykonawca przeprowadził wycinkę drzew i odhumusowanie terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Wybudował drogi technologiczne w śladzie przyszłych dróg dojazdowych, zorganizował zaplecze budowy i składy materiałowe. Rozpoczął prace ziemne przy wykopach, nasypach, wzmocnieniach podłoża gruntowego. Trwają roboty przy posadowieniu obiektów mostowych - wykonywane są wykopy, zbrojenia i betonowanie fundamentów.

 

Budowa drogi ekspresowej S7

Budowa drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw. Zdjecia: GDDKIA

Nowy odcinek drogi S7 o długości 7,6 km połączy wybudowany w 2017 fragment drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z istniejącym węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki inwestycji, która zakończy się w 2020 roku, droga nr 7 na całym świętokrzyskim odcinku o długości prawie 100 km zyska pełne parametry trasy ekspresowej. Nowa droga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i biegła po nowym śladzie na zachód od istniejącej trasy. W jej ciągu powstaną dwa węzły: Skarżysko Kamienna Północ, Skarżysko Kamienna Zachód, 2 mosty, 6 wiaduktów drogowych(5 w ciągu S7 i 1 nad S7) i przejścia dla zwierząt.

Prace wycenione na 259 835 846,88 zł realizuje Budimex SA.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: