• Facebook - conadrogach
Droga S11 Bobolice – Szczecinek w blokach startowych
Budowa drogi ekspresowej S11. Zdjęcia: GDDKIA

Resort Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził Program Inwestycji na prace przygotowawcze dla odcinka Bobolice – Szczecinek w ciągu drogi ekspresowej S11. Zadanie obejmuje trasę o długości 23 km. Przygotowania do jej budowy potrwają do 2021 roku.

Decyzja umożliwia ogłoszenie przetargu na opracowanie Koncepcji Programowej wraz z Projektem Budowlanym. Opracowana dokumentacja pozwoli na uzyskanie decyzji Zezwalającej na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

– Kontynuowanie procesu inwestycyjnego dla tego zadania jest konieczne, po to aby jeszcze podczas ważności Decyzji Środowiskowej złożyć wniosek o decyzję ZRID i starać się o środki na budowę tej drogi – wyjaśnia Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

Mapa drogi ekspresowej S11 w woj. zachodniopomorskim - odcinki skierowane do realizacji

Mapa drogi ekspresowej S11 w woj. zachodniopomorskim - odcinki skierowane do realizacji. Mapa: GDDKIA

 

Odcinek Bobolice – Szczecinek był ostatnim odcinkiem drogi ekspresowej S11, który nie był jeszcze objęty realizacją, bądź trwającym przygotowaniem w woj. zachodniopomorskim. W realizacji są odcinki wspólnego przebiegu S11 i S6 od Kołobrzegu do Koszalina i obwodnica Szczecinka, trwa również opracowywanie Koncepcji Programowej dla odcinka od Koszalina do Bobolic.

– Droga S11 łączy Pomorze Środkowe z Wielkopolską i Śląskiem, to bardzo ważna trasa w skali całego kraju, dlatego tak ważne jest abyśmy domknęli jej realizację w naszym regionie – podsumowuje Łukasz Lendner.

Odcinek S11 Bobolice - Szczecinek w woj. zachodniopomorskim

Odcinek drogi S11 Bobolice Szczecinek łączy planowany do realizacji w latach 2020-2023 w formule projektuj i buduj odcinek Koszalin – Bobolice ze znajdującą się w budowie obwodnicą Szczecinka. Ten fragment DK11 liczy 23 kilometrów. Na trasie zaplanowano 2 węzły drogowe – Wierzchowo i Szczecinek Północ. Droga przewidziana jest do realizacji jako dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

Droga ekspresowa S11

Droga ekspresowa S11 docelowo będzie miała 550 km długości. Korytarz drogi prowadzi w większości śladem obecnej drogi krajowej nr 11 przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. Droga krajowa nr 11 Kołobrzeg – Poznań - Bytom to jedna z podstawowych tras komunikacji drogowej łącząca środkowe i wschodnie wybrzeże Bałtyku poprzez tereny Wielkopolski ze Śląskiem, a poprzez autostradę A4 z Małopolską i Podkarpaciem.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: