1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DW 90: montaż want mostu przez Wisłę koło Kwidzyna

DW 90: montaż want mostu przez Wisłę koło Kwidzyna

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2013-04-03
DW 90: montaż want mostu przez Wisłę koło Kwidzyna
Już 2/3 want zostało zamontowanych na moście przez Wisłę koło Kwidzyna w ciągu drogi krajowej nr 90. Obiekt ma zostać oddany do ruchu w połowie 2013 r. Łącznie nowa droga krajowa nr 90 będzie miała prawie 12 km długości. Koszt inwestycji wynosi około 362 mln zł.
Obecnie wykonawca montuje wanty na pylonach na podporze brzegowej mostu głównego od strony zachodniej (Opalenia). Po wykonaniu wszystkich want i ich obciążeniu będzie można przystąpić betonowania bloków kotwiących a w dalszej kolejności do demontażu tymczasowych podpór oraz prac wykończeniowych na moście.

Inwestycja obejmuje budowę przeprawy mostowej przez rzekę Wisłę na nowym przebiegu drogi krajowej nr 90 wraz z dojazdami koło Kwidzyna. Nowa trasa połączy Powiśle z Kociewiem łącząc drogi krajowe nr 55 i 91. Przeprawa ma szczególne znaczenie dla rozwoju Kwidzyna. W ramach inwestycji oprócz spektakularnego mostu przez Wisłę powstają m. in. estakady dojazdowe na między- wału, mosty na Liwie i Strudze Młyńskiej oraz przepusty i przejścia dla zwierząt.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 55 Utrudnienia na drodze 90 Jak dojadę - Kwidzyn