1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DW755 Ostrowiec – Ćmielów będzie jak nowa

DW755 Ostrowiec – Ćmielów będzie jak nowa

  1. conadrogach.pl
  2. Świętokrzyski UM
  3. 2014-02-19
DW755 Ostrowiec – Ćmielów będzie jak nowa
Podpisano umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec Świętokrzyski – Ożarów na odcinku Ostrowiec Świetokrzyski – Ćmielów. W planach jest także budowa obwodnicy Ćmielowa oraz rozbudowa drogi w kierunku Ożarowa.
Firma Budromost ze Starachowic, która wygrała przetarg na wykonawcę inwestycji rozpocznie wiosną generalny remont nawierzchni drogi. Trasa DW755 zostanie także poszerzona w rejonie skrzyżowań, które wyposażone będą dodatkowo w lewoskręty. Wzdłuż drogi staną również zatoki autobusowe wraz z wiatami, chodniki z kostki brukowej, powstanie ścieżka rowerowa oraz zjazdy do posesji i przepusty drogowe. Zainstalowane zostanie też nowe oświetlenie, kanalizacja oraz przebudowane zostaną obiekty mostowe w Denkówku, Goździelinie i Bodzechowie. Firma zajmie się również montażem barier ochronnych, umocni rowy przydrożne, a dla płazów i małych zwierząt zbuduje specjalne przejścia. W sumie rozbudowany zostanie blisko 5,5 kilometrowy odcinek drogi nr 755 od węzła „Brezelia” w Ostrowcu Świętokrzyskim do Ćmielowa.

Według planów, inwestycja pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec Św. - Ożarów na odcinku Ostrowiec Św. – Ćmielów - I etap" ma potrwać do końca października 2014 roku. Oprócz modernizacji tego odcinka drogi wojewódzkiej nr 755, w planach jest także budowa obwodnicy Ćmielowa oraz rozbudowa drogi w kierunku Ożarowa.

– Podpisujemy teraz umowę na realizację pierwszego etapu tej inwestycji obejmującego rozbudowę drogi 755 od Ostrowca do Ćmielowa, ale naszym zamiarem jest jej kontynuowanie. Będziemy budować obwodnicę Ćmielowa oraz dalej drogę w kierunku do Ożarowa. Wstępem do tej inwestycji było przebudowanie istniejącej drogi przez Ćmielów. Wyremontowaliśmy drogę, która przebiega przez miasto i dziś jest już w bardzo dobrym stanie technicznym. Teraz przystępujemy do właściwej przebudowy drogi 755 - powiedział członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Droga wojewódzka nr 755 skomunikuje centrum i zachodnią część województwa świętokrzyskiego z drogą krajową nr 74 będącą wyjściem na Kraśnik i Lublin.

Rozbudowa drogi będzie wiązać się z utrudnieniami drogowymi. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu i zamknięcie remontowanego odcinka drogi. Będą wyznaczone objazdy.

Koszt realizacji robót budowlanych to blisko 24 mln zł. Całe przedsięwzięcie dofinansowane jest z unijnych środków. – Inwestycja dofinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i wynosi na chwilę obecną 60%, ale pracujemy nad tym, żeby to było 85% – poinformował dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski.

Budowa obwodnicy Ćmielowa zaplanowana jest na przyszłą perspektywę finansową i lata 2015-2016. - Mamy już gotowy projekt i decyzję środowiskową, czekamy już tylko na pozwolenie na realizację inwestycji, a decyzja w tej sprawie ma zapaść w czerwcu – informuje dyrektor ŚZDW
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 755 Jak dojadę - Bodzechów Jak dojadę - Ćmielów