1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DW945: Przetarg na obwodnicę Żywca i most na Sole

DW945: Przetarg na obwodnicę Żywca i most na Sole

  1. A.K.
  2. conadrogach.pl
  3. 2013-06-27
DW945: Przetarg na obwodnicę Żywca i most na Sole
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Żywca w ciągu nowej drogi wojewódzkiej nr 945 wraz z przebudową starego mostu na Sole. Pierwsze prace ruszą jeszcze w tym roku. Planowo inwestycja powinna zakończyć się w listopadzie 2014 roku.
- W ramach inwestycji zostanie wybudowany nowy atrakcyjny architektonicznie most podtrzymywany przez wielkie łuki. Oprócz mostu zostanie zbudowany brakujący odcinek alei Jana Pawła II wzdłuż koryta Soły aż do ul. Witosa, gdzie powstanie nowe rondo. Droga pobiegnie pod dojazdem do istniejącego mostu - informują urzędnicy z Urzędu Miejskiego w  Żywcu.

Inwestycja powinna zakończyc się do 15 listopada 2014 roku. Do końca tego roku powinny zostać zrealizowane m.in. następujące zadania: budowa kładki dla pieszych, rozebiórka starego mostu, przezbrojenie i wykonanie zostanie podziemnej infrastruktury towarzyszącej, wykonanie muru oporowego oraz regulacja koryta rzeki.

Ogłoszenie przetargu na budowe drogi wojewódzkiej nr 945 to bardzo ważna decyzja dla regionu Żywieckiego i województwa Śląskiego. Obwodnica wraz  z nowym mostem na Sole odciąży miasto od uciążliwego ruchu i ułatwi komunikację. Dzięki niej w centrum miasta będą znacznie mniejsze korki. Osoby zmierzające do Korbielowa pojadą szybciej i wygodniej.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 945 Jak dojadę - Żywiec