• Facebook - conadrogach
DW945: Remontują most nad Koszarawą w Żywcu
Most na Koszarawie w Żywcu powstał około 1935 r. Od roku kierowcy poruszają się po nim wahadłowo. W marcu ruszył remont obiektu, który potrwa do jesieni tego roku.

Od marca ruszył remont mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 945.Ruch na tym moście odbywa się od ponad roku wahadłowo. Taka zmiana organizacji ruchu była wówczas konieczna ze względu na zły stan techniczny obiektu.

Remont polegać będzie na wzmocnieniu konstrukcji przez wprowadzenie dodatkowych stalowych łuków. Naprawa mostu obejmuje także wymianę nawierzchni jezdni, dylatacji bitumicznych i naprawę balustrad. Całość robót prowadzona będzie przy ruchu wahadłowym. Umowa z wykonawcą, firmą Mostmarpal z Zarzecza, przewiduje, że ruch w obu kierunkach zostanie przywrócony na moście w drugiej połowie sierpnia br. Remont planowo ma potrwać do 30 listopada br. i kosztować będzie ponad 888 tys. zł. Firmy Mostmarpal zadeklarowała jednak, że remont mostu postara się skrócić do 120 dni.

Most na Koszarawie powstał około 1935 roku. Miał pierwotnie 20 t nośności i szerokość niespełna 6 m. W roku 1989, ówczesny zarządca tej drogi, czyli Dyrekcja Okręgowa Dróg Publicznych w Krakowie przebudował płytę pomostową mostu poszerzając obiekt do 10 m. Podejmowana obecnie przebudowa sprawi, że most będzie miał nośność umożliwiającą przejazd najcięższych pojazdów dopuszczonych do ruchu.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Przygranicznik
2017-04-11 11:44
Jaki remont? Od marca do dziś nawet mucha się nie zesrała na ten most. To istna tragedia. Lepiej byłoby chyba jakby auta przejeżdżały przez rzekę. Tam nic kompletnie sie nie dzieje. Tylko kierowcy się wkierwiają.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: