• Facebook - conadrogach
Dwie firmy zainteresowane pracami na A4 i DK94 przy przejściu granicznym w Korczowej
W drugiej połowie 2018 r. poprawi się sytuacja na dojazdach do przejścia granicznego w Korczowej. Prace obejmą autostradę A4 i DK94. Zdjęcia: GDDKIA

Poznaliśmy oferty cenowe w przetargu na poprawę warunków ruchu na dojazdach do przejścia granicznego w Korczowej wraz z systemem wspomagającym zarządzanie ruchem. Nowe rozwiązania będą zastosowane na autostradzie A4 i drodze krajowej nr 94 i mają być gotowe w drugiej połowie 2018 roku.

Łącznie wpłynęły 2 oferty na kwoty od 6,59 do 7,37 milionów złotych. Najniższą cenę zaoferowała firma Alumbrados Viarios Sociedad Anonima S.A. z Zielonki. Drogowcy dokonają wyboru wykonawcy według trzech kryteriów: cena, okres gwarancji i termin realizacji.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i wykonanie robót związanych z budową Systemu Buforowania Pojazdów Ciężarowych (SBPC) przed przejściem granicznym Polska/Ukraina w miejscowości Korczowa wraz z elementami Systemu Zarządzania Ruchem (SZR) dla odcinka autostrady A4 od km 660+000P oraz drogi krajowej nr 94 od km 680+700P do przejścia granicznego Polska/Ukraina.

Poprawi się dojazd do przejścia granicznego w Korczowej

Obecna organizacja ruchu na drogowym przejściu granicznym w Korczowej zakłada prowadzenie ruchu pojazdów po autostradzie A4 do węzła Korczowa a następnie drogą nr 94 do drogi dojazdowej do przejścia granicznego. Na drodze krajowej nr 94 w Korczowej tworzą się kolejki samochodów ciężarowych oczekujących na odprawę.

Planowana inwestycja ma na celu niedopuszczenie do tworzenia się na drodze krajowej nr 94 kolejki pojazdów ciężarowych oczekujących na odprawę celną na przejściu granicznym PL/UA w miejscowości Korczowa. Do buforowania kolejki wykorzystane zostaną parkingi zlokalizowane na terenie MOP Hruszowice w ciągu autostrady A4 oraz w miejscowości Młyny w ciągu drogi krajowej nr 94.

Wraz z systemem buforowania pojazdów ciężarowych, na odcinku autostrady A4 poprzedzającym przejście graniczne w Korczowej, a także na odcinku drogi krajowej 94, zaprojektowane zostaną urządzenia systemu zarządzania ruchem, które mają: przekazywać informacje kierowcom o aktualnej sytuacji, objazdach, wypadkach, warunkach ruchu, pogodzie oraz o czasie oczekiwania i ilości miejsc parkingowych.

Praca systemu nadzorowana będzie przez Straż Graniczną. System obsługiwany i utrzymywany będzie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

Zakończenie wszystkich prac zaplanowano w drugiej połowie 2018r.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

pawe
2017-11-13 13:17
Przed wjazdem do Szwajcarii stoi kolejka na skrajnym pasie autostrady i wypuszczają sygnalizacją świetlną z parkingu do kolejki.. Czyżby cywilizacja i sprawdzone rozwiązania docierają do Polski?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: