1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu na DK79 z Piaseczna pod Warszawą dopiero za pięć lat

Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu na DK79 z Piaseczna pod Warszawą dopiero za pięć lat

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-18
Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu na DK79 z Piaseczna pod Warszawą dopiero za pięć lat
Ok. 8 km fragment DK79 pomiędzy Piasecznem a Solcem będzie rozbudowany. Zdjęcia: GDDKIA
Są plany dalszej rozbudowy drogi krajowej DK79 na południe od Warszawy. W ramach inwestycji istniejąca DK79 zyska parametry trasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. We wtorek (18 czerwca) drogowcy przedstawią mieszkańcom nowe propozycje rozbudowy 7,8 km odcinka DK79 pomiędzy Piasecznem a Solcem.

Rozbudowa DK79 na południe od Warszawy

Drogowcy przymierzają się do rozbudowy drogi krajowej DK79 w powiecie piaseczyńskim na południe od Warszawy. Podczas najbliższego spotkania chcą przedstawić mieszkańcom nowe propozycje rozwiązań rozbudowy trasy na odcinku pomiędzy Piasecznem a Solcem.

- We wtorek, 18 czerwca br. o godz. 17 w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5, zaplanowane zostało drugie spotkanie informacyjne dla mieszkańców i osób zainteresowanych projektem rozbudowy ok. 7,8 km DK79 pomiędzy Piasecznem a Solcem. Będzie to czas na zapoznanie się z projektem, na zadawanie pytań i zgłaszanie postulatów. Następnie projektanci przeanalizują zgłaszane postulaty pod względem możliwych korekt przedstawionych rozwiązań technicznych – poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych.

Przygotowaniem dokumentacji projektowej zajmuje się firma Value Engineering za ok. 5,3 mln zł. Zakończenie tych prac przewidywane jest na przełom III i IV kwartału tego roku.

Jaka będzie nowa DK79 z Piaseczna?

W ramach inwestycji istniejąca DK79 na blisko 8 km odcinku pomiędzy Piasecznem a Solcem zostanie dostosowana do parametrów trasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną chodniki i ciągi pieszo – rowerowe lub rowerowe, zatoki autobusowe. Piesi i rowerzyści zyskają kładki. Dostęp do drogi będzie się odbywać poprzez skrzyżowania w poziomie terenu oraz węzeł z ul. Okulickiego. Ponadto wybudowane/przebudowane zostaną drogi do obsługi terenów przyległych. Wybudowane zostaną urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Drogowcy zakładają, że na przełomie 2024 i 2025 roku złożą wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Po ogłoszeniu przetargu na realizację projektuj i buduj prace rozpoczęłyby się w 2026 r. i zakończyły w 2029 r.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 79 Jak dojadę - Piaseczno Jak dojadę - Solec nad Wisłą