Dwie nowe obwodnice na trasie Leszno - Lubin
Obwodnica miejscowości Nieszczyce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323. Zdjęcia: UM Woj. Dolnośląskiego

Zakończyła się realizacja jednej z ważniejszych inwestycji na drogach wojewódzkich Dolnego Śląska. Chodzi o przebudowę drogi wojewódzkiej nr 323 wraz z budową dwóch obwodnic miejscowości Nieszczyce i Brodowice. Teraz kierowcy szybciej i wygodniej pokonają drogę z Leszna Lubina.

31 sierpnia 2018 roku został otwarty 8-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 323 między Studzionkami a Radoszycami w woj. dolnośląskim. Powstały również dwie obwodnice miejscowości Brodowic i Nieszczyc.Zadanie to część większej inwestycji pod nazwą "Drogi dojazdowe do mostu na Odrze w m. Ciechanów na odcinku Lubin, Głogów-Ciechanów".

Droga wojewódzka nr 323 to droga o długości 65 km łącząca drogę krajową nr 5 w Lesznie z drogą krajową nr 3 w Lubinie. Przed laty w ciągu tej drogi znajdowała się przeprawa promowa między miejscowościami Radoszyce a Ciechanów. W październiku 2010 r. samorząd województwa rozpoczął w tym miejscu budowę mostu przez Odrę, który oddany został do użytku w 2012 roku. Następnie rozpoczęła się realizacja programu przebudowy drogi 323 na odcinku Radoszyce – Gawrony wraz z obwodnicami miejscowości Nieszczyce i Brodowice – jako kontynuacja budowy przeprawy przez Odrę. Dziś mieszkańcom tego rejonu oddano do użytku ponad 8 kilometrowy odcinek tej drogi

- Inwestycja ta zdecydowanie poprawi komunikację mieszkańców województwa dolnośląskiego, w szczególności jego północnej części, czyli powiatu górowskiego i Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego z wielkopolską. Ułatwi też wielu mieszkańcom dojazd do pracy w zakładach działających w tym rejonie - mówił podczas otwarcia drogi marszałek woj. dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

niescislosc
2018-09-14 16:51
Z czego co zauważyłem na tablicach, to droga o tym numerze jest na starym przebiegu DK3 w okolicach Legnicy, na części jej obwodnicy (to co nie jest ekspresówką), oraz w pobliżu Karczowisk (chyba, że to jej przedłużenie). O co tu chodzi... :thinking:
niuks
2018-09-11 22:11
zachodnią obwodnicę GÓRY, a nie jakieś bocznice po wsiach... to nie są obwodnice - tylko bocznice

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: