1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Dwujezdniowa droga przez wiadukty, most i tunele. Kiedy nowa S3 Bolków – Kamienna Góra?

Dwujezdniowa droga przez wiadukty, most i tunele. Kiedy nowa S3 Bolków – Kamienna Góra?

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-18
Dwujezdniowa droga przez wiadukty, most i tunele. Kiedy nowa S3 Bolków – Kamienna Góra?
Droga ekspresowa S3 na finiszu - w wakacje pojedziemy odc. S3 Bolków - Kamienna Góra. Zdjęcia: GDDKIA
Na Dolnym Śląsku dobiega końca budowa ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3. Zaawansowanie prac na S3 Bolków – Kamienna Góra wynosi już ok. 93 procent. Wiadukty, most, dwa tunele, a dookoła widoki na górskie szczyty – kiedy przejedziemy po jednym z najpiękniejszych fragmentów polskich dróg ekspresowych – przedstawiamy nowe zdjęcia z budowy S3.

Droga ekspresowa S3 na odcinku od Bolkowa do Kamiennej Góry ma ponad 16 kilometrów. Budowana jest w przekroju trasy dwujezdniowej. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny.

Budowa drogi ekspresowej S3. Zdjęcia: kwiecień 2024, GDDKIA

Wyrosła nowa ekspresówka - zdjęcia z budowy S3 Bolków - Kamienna Góra

Budowa drogi ekspresowej S3 - kwiecień 2024

 

W ciągu trasy powstają dwa dwunawowe tunele drogowe: TS-26 o długości ok. 2300 m (pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice) oraz TS-32, o długości ok. 320 m, niedaleko miejscowości Gostków. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm PORR (lider) i PORR Bau (partner). Wartość umowy wynosi ok. 1,5 mld zł.

 

Tunel w ciągu S3 Bolków - Lubawka

Tunel w ciągu S3 Bolków - Lubawka. Zdjęcia: GDDKIA

Ogólne zaawansowanie robót na S3 Bolków - Kamienna Góra wynosi prawie 93%. Zakończenie inwestycji planowane jest w lipcu br.

- Zaawansowanie rzeczowe na kontrakcie wynosi już niemal 93 proc. Wykonawca prowadzi prace na całym odcinku drogi ekspresowej, aby jeszcze w te wakacje oddać trasę do ruchu – podaje wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKIA: W 2024 roku oddamy 175 km nowych dróg

Budowa drogi ekspresowej S3 bolków - Kamienna Góra

Budowa S3 Bolków - Kamienna Góra

Zdjęcia: GDDKIA

Odcinek, którego wartość kontraktu wynosi ponad 1,5 mld zł, stanowi fragment większej inwestycji jaką była budowa drogi ekspresowej S3 Legnica (A4) - Lubawka (granica państwa). Umowna wartość realizacji trasy S3 od Bolkowa do Lubawki to prawie 2,5 mld zł. 

Przypominamy, że w 2023 roku na mapie drogowej Dolnego Śląska pojawił się nowy odcinek drogi ekspresowej S3 pomiędzy Kamienną Górą a Lubawką. To jeden z ostatnich budowanych fragmentów trasy S3 w Polsce. 

Droga ekspresowa S3 na Dolnym Śląsku

Droga ekspresowa S3 na Dolnym Śląsku

Mapa: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Bolków Jak dojadę - Kamienna Góra