• Facebook - conadrogach
Dziewięć firm chce zaprojektować obwodnicę Pułtuska
Najpóźniej w listopadzie drogowcy planują podpisać umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej dla obwodnicy Pułtuska w ciągu DK61. Realizacją zadania zainteresowanych jest 9 firm. Zdjęcia: GDDKIA

Poznaliśmy chętnych do zaprojektowania obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61 (woj. mazowieckie). Swoje oferty złożyło dziewięć firm. Drogowcy planują podpisać umowę na przełomie października i listopada 2017 r.,

Najniższą cenę 1,7 mln zł zaoferowało Konsorcjum firm: Kontrakt Sp. z o.o. Biuro Projektowo-Konsultingowe, Gdańsk; Pont-Projekt Sp. z o.o., Gdańsk, natomiast najwyższą cenę 6,5 mln zł ma oferta złożona przez TPF Sp. z o.o., Warszawa.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach. Czas na zrealizowanie tego zadania to 32 miesiące od podpisania umowy.

Po opracowaniu dokumentacji projektowej obwodnica Pułtuska będzie realizowana w formule projektuj i buduj w latach 2022 – 2025.

Obwodnica w ciągu drogi krajowej nr 61 będzie liczyła około 15 km i będzie omijać Pułtusk od zachodu. Obwodnica wyprowadzi przede wszystkim uciążliwy tranzyt z miasta, w którym średni dobowy ruch wynosi ok. 18 tys. pojazdów na dobę.

Ponadto zaprojektowany zostanie węzeł drogowy na rozwidleniu DK61 i DK57, wraz z korektą przebiegu DK57 na odcinku ok. 4 km (budowa obwodnicy m. Kleszewo i m. Przemiarowo).

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

monter
2017-09-21 20:45
Z tym, że obwodnica Pułtuska będzie realizowana w latach 2022-2025 lepiej być ostrożnym. 2022 rok na rozpoczęcie realizacji ?! Wolne żarty to aż 5 lat przygotowań?? Widać tak musi być. Druga strona medalu z szybszym dojazdem do Wawy to: - budowa drugiej jezdni na odcinku Legionowo-Zegrze i później spięcie i dobudowa drugiej jezdni na odcinku końca obwodnicy Serocka do początku obwodnicy Pułtuska.
wojtek
2017-09-20 14:39
2022 – 2025 - te liczby / daty naprawdę robią wrażenie...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: