Ekspresowa S8 coraz dłuższa. Kierowcy dostaną nowe odcinki pod Warszawą
Jeździmy jednym z odcinków S8 na trasie Radziejowice - Paszków. Zdjęcia: GDDKIA

Od początku grudnia jeździmy dwiema jezdniami odcinka drogi ekspresowej S8 Przeszkoda – Paszków. Udostępniono kierowcom obie jezdnie trasy głównej na odcinku o łącznej długości 13,1 km. To jeden z etapów budowy ekspresówki pod Warszawą. Jest szansa, że do końca roku dostaniemy jeszcze kilka nowych kilometrów. Po zakończeniu inwestycji, ekspresowo pojedziemy z Łodzi do Warszawy.

Z początkiem grudnia zniknęła większość utrudnień na budowanym odcinku drogi ekspresowej S8 pod Warszawą. Funkcjonują węzły Siestrzeń i Młochów, a na węźle Nadarzyn uruchomiona jest jedynie relacja w kierunku Wólki Kosowskiej (w prawo na kierunku z Wrocławia). Kierowcy mają do dyspozycji obie jezdnie wchodzące w skład odcinka Przeszkoda – Paszków (11,6 km) oraz fragment kolejnego odcinka, Radziejowice – Przeszkoda, realizowanego przez drugiego wykonawcę (ok. 1,5 km).

 

Na pozostałej części (8,4 km) kierowcy korzystają z jednej jezdni a na drugiej trwają prace związane z układaniem nawierzchni betonowej. Drogowcy zapewniają, że jeżeli warunki atmosferycznie będą sprzyjające (temperatury dodatnie) to jeszcze w tym roku udostępnią także ten odcinek.

 

Mapa drogi ekspresowej S8 Radziejowice - Paszków. Odcinki gotowe i w realizacji

Mapa drogi ekspresowej S8 Radziejowice - Paszków. Odcinki gotowe i w realizacji. Mapa: GDDKIA

 

Przejezdność trasy nie oznacza końca inwestycji. - Wykonawcy, zgodnie z zawartymi kontraktami będą realizować roboty poza trasą główną, m.in. układać nawierzchnię chodników i ścieżek rowerowych, budować drogi lokalne i docelowe zjazdy do nieruchomości oraz prowadzić prace przy humusowaniu i nasadzeniach zieleni - infrmuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Dobiega końca budowa drogi ekspresowej S8 Radziejowice - Paszków pod Warszawą

Dobiega końca budowa drogi ekspresowej S8 Radziejowice - Paszków pod Warszawą. Zdjęcia: GDDKIA


Planowany termin zakończenia prac na odcinku drogi S8 Radziejowice – Przeszkoda (długość 9,9 km) to lipiec przyszłego roku. Wykonawcą jest Strabag Infrastruktura Południe (umowa podpisana w lutym 2016 r.), a wartość kontraktu to 306,9 mln zł.

 

Z kolei odcinek S8 Przeszkoda – Paszków (11,6 km) realizuje firma Intercor (umowa podpisana w czerwcu 2015 r.), wartość kontraktu to 436,65 mln zł. Prace wydłużono ponieważ archeolodzy potrzebowali 7 miesięcy na zbadanie odkrytego podczas prac cmentarza w Nadarzynie. Ustalono nowy termin zakończenia prac - do sierpnia przyszłego roku. To właśnie na tym odcinku udostępniono obie jezdnie trasy głównej.​

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Wioleta Ungik
2019-04-17 20:32
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi67.tinypic.com/f5bl1k.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
zz
2018-12-09 20:54
enrico - no właśnie, to "załamanie" z Piotrkowa na Rzgów i dalej na Sieradz jest bezpodstawne. M.in właśnie przez to nikt z W-wy do Wrocławia nie jeżdzi S8 tylko A2 i A1, dopiero potem na s8 i też przyczynia sie do obciążenia A2 W-wa - Łódź. Jeśliby S8 była wyprostowana i po zakończeniu budowy spory ruch przeniósł by się z A2 na S8. Podobnie pierwotnie S8 miała przebiegać z Piotrkowa na Wieluń zamiast na Sieradz i to byłoby logiczne
warszawiak
2018-12-09 18:25
Do Szanownej Pani Redaktor? Anny Kluby: Przy pisaniu artykułów nie należy tylko żywcem przepisywać komunikaty z innych źródeł, ale należy też mieć jakie takie pojęcie o temacie, o którym się pisze, a przede wszystkim trzeba myśleć. Cytuję: "Po zakończeniu inwestycji, ekspresowo pojedziemy z Łodzi do Warszawy". Koniec cytatu. Gdzie Krym, a gdzie Rzym? Od kiedy to po otwarciu A2 Stryków-Konotopa z Warszawy do Łodzi jeździe się S8, czy dawną DK8?
enrico
2018-12-09 17:19
Po 1)- S8 na południe od W-wy biegnie przez Paszków, Rawę Maz.,Tomaszów Maz. do Piotrkowa Tryb.2) Dalej następuje ,,kompletne załamanie" tej trasy, poprzez dojazd A1 do Rzgowa (A1- w.Łódź Płd) 3) stamtąd w lewo na S8 ,potem już do samego Wrocławia. ZZ-,,wyprostowanie" S8- od w.Łódź Płd.- na wschód np.w kier.Lubochni - na razie nie jest przewidziane- może kiedyś? Do Wrocławia najszybciej jeździ się z W-wy: najpierw A2 (do w.Łódź Płn), potem A1 (do w.Łódź Płd), a następnie S8. Gosc- to nie koniec przebudowy ,,gierkówki"- pozostał jeszcze odcinek S8: Przeszkoda - Radziejowice, więc bez hurra.
gosc
2018-12-07 16:27
huraaa. koniec przebudowy gierkówki
zz
2018-12-06 19:53
kto jeżdzi S8 z Warszawy do Łodzi? to bez sensu, wiadomo, ze A2 jest i blizej i szybciej. S 8 powinna być "wyprostowana" powiedzmy od Rawy Maz do S8 w Tuszenie, bo tak nie pasuje z Warszawy ani do Łodzi ani do Wrocławia
jjjjj
2018-12-06 19:46
jjjjjj
Jan
2018-12-06 17:48
Z Łodzi do Warszawy S8 lub A2 a np. ze środkowego Pomorza trzeba jechać 7 godzin do Warszawy. Kto tu ustala plany?!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: