Finisz prac na dolnośląskiej S3. Nowe wiadukty na trasie Legnica – Bolków
Droga ekspresowa S3 odc. Legnica - Bolków - postępy prac, nowe wiadukty. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa drogi ekspresowej S3 Legnica - Bolków dobiega końca. Około 36 kilometrowym odcinkiem mamy pojechać pod koniec tego roku. W ciągu ostatnich tygodni do użytku oddano już 7 obiektów, które pozwalają na przejazd do okolicznych miejscowości.

Budowa trasy S3 od połączenia z autostradą A4 pod Legnicą do Bolkowa ruszyła w 2014 roku. Oddanie do ruchu dwóch odcinków na jakie podzielono trasę ma nastąpić w IV kwartale tego roku.

- Prace przy budowie drogi ekspresowej S3 na odc. Legnica – Bolków realizują się zgodnie z założonym planem – zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jej budowę podzielono na dwa odcinki Legnica – Jawor i Jawor - Bolków, które realizują firmy Eurovia, Warbud i Mota-Engil. 

Od ponad miesiąca kierowcom udostępniane są kolejne wiadukty i obiekty, które usprawniają połączenia z przyległymi drogami. Pod koniec lipca nastąpiła zmiana organizacji ruchu na węźle Bolków. Dotychczasowy przebieg drogi krajowej DK5 został przełożony na nowy jej przebieg, nad S3. Jest to wiadukt WD21 relacji: Wrocław – Kamienna Góra.

 Droga ekspresowa S3 - obiekty na węźle Bolków

Droga ekspresowa S3 - obiekty na węźle Bolków. Zdjęcia: GDDKIA

W ostatnich tygodniach, w ramach tymczasowej organizacji ruchu, oddano do użytku jeszcze 6 obiektów w ciągu budującej się drogi ekspresowej.

Nowe wiadukty drogowe na odcinku I Legnica - Jawor:

 • obiekt WDJ-2 - Wiadukt drogowy w ciągu drogi powiatowej nr DP 2176D Legnica- Jawor nad projektowaną drogą ekspresową S3

  Droga ekspresowa S3 Legnica - Jawor z nowymi wiaduktami

 • obiekt WDJ-3 - Wiadukt drogowy w ciągu drogi powiatowej nr 2184D Prochowice - Jawor nad projektowaną drogą ekspresową S3


  Wiadukt w ciągu nowej drogi ekspresowej S3
 • obiekt WD-4 - Wiadukt drogowy w ciągu drogi powiatowej nr DP 2206D Legnickie Pole – Męcinka nad projektowaną drogą ekspresową S3

  Wiadukt drogowy nad projektowaną drogą ekspresową S-3

 

A oto wiadukty w ciagu II odcinka z Jawora do Bolkowa:

 • obiekt WD-10 - Wiadukt drogowy w ciągu drogi gminnej Czernica – Paszowice nad drogą ekspresową S3

  Droga ekspresowa S3 z Jawora do Legnicy
 • WD-11 - Wiadukt nad drogą S3 w ciągu drogi powiatowej nr. DP 2823 D Paszowice – Bolkowice

  Wiadukt WD11 w ciągu drogi S3 Jawor - Bolków
 • WD-14 - Wiadukt nad drogą S3 w ciągu drogi powiatowej nr. DP 45217 Bolków – Dobromierz

  WD14 - Wiadukt nad drogą S3 Legnica- Jawor - Bolków

 

Budowa odcinka S3 Legnica – Bolków to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S3 łączącej porty morskie w Świnoujściu i Szczecinie z południową granicą kraju. W województwie zachodniopomorskim wybudowano już niemal całą trasę. Na niektórych odcinkach w woj. lubuskim kończy się dobudowa drugiej, bliźniaczej jezdni S3-ki. W woj. dolnośląskim prace trwają jeszcze na trasie z Lubina do granicy z woj. lubuskim. Od czerwca kierowcy korzystają z odcinka Legnica – Lubin.

Dwujezdniowy przekrój drogi przyczynia się do skrócenia czasu podróży, upłynnienia ruchu, wyeliminowania nieprawidłowych manewrów wyprzedzania oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Dzięki dostępności do drogi jedynie poprzez węzły wyeliminowano ryzyko zdarzeń związanych z włączaniem się do ruchu takich jak, np. wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Ext
2018-08-08 20:05
Zgadzam się. Fajnie by było, jakby te trzy pasy zdążyli zrobić do marca 2019r. Ale można pomarzyć. Budowa idzie zbyt powoli.
Miso
2018-08-08 19:16
Opowieści dziwnej treści bo odcinek Lubin Polkowice może zakończą w 2020 przy tym tempie

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: