1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA wręczyła samorządom 8 km drogi do węzła Mykanów na A1

GDDKIA wręczyła samorządom 8 km drogi do węzła Mykanów na A1

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-06-01
GDDKIA wręczyła samorządom 8 km drogi do węzła Mykanów na A1
Droga lokalna wzdłuż autostrady A1 w okolicy węzła Mykanów. Zdjęcia: GDDKIA
Osiem kilometrów drogi przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w zarząd gmin Mykanów, Kruszyna i Rędziny w woj. śląskim. Droga powstała w ramach budowy autostrady A1 gr. województwa - Częstochowa Północ. Umożliwia ona skomunikowanie z węzłem Mykanów przyległych trenów do autostrady A1.

GDDKIA podpisała porozumienie z Gminami Mykanów, Kruszyna i Rędziny przekazujące w zarząd drogę, która umożliwia skomunikowanie z węzłem Mykanów przyległych trenów do autostrady A1.

Droga powstała w miejscu wąskich dróg serwisowych połączonych w jeden ciąg, a przewidzianych pierwotnie do obsługi autostrady. W jej ciągu wybudowano również most nad ciekiem Pijawka w Mykanowie. Nawierzchnia drogi o szerokości 6 m i dwóch pasach ruchu została dostosowana do przenoszenia obciążenia 11,5 tony/oś. W ramach inwestycji powstało również odwodnienie drogi, przepusty, zjazdy publiczne i indywidualne. Za bezpieczeństwo użytkowników odpowiada wybudowany chodnik i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego zaś o ograniczenie hałasu dbają zamontowane wzdłuż drogi ekrany akustyczne.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach budowy autostrady A1 pomiędzy granicą woj. łódzkiego i śląskiego a węzłem Częstochowa Północ. Nowy ciąg drogowy obsługuje tereny przyległe i poprawia układ komunikacyjny pomiędzy trzema gminami i węzłem Mykanów na autostradzie A1.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Mykanów