GDDKIA wybiera projektanta obwodnicy Głogowa
Mapa przebiegu obwodnicy Głogowa w ciągu drogi krajowej nr 12 w woj. dolnośląskim. Mapa: GDDKIA

W lutym informowaliśmy, że są pieniądze na rozpoczęcie prac projektowych na opracowanie dokumentacji STEŚ (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe) dla obwodnicy Głogowa w ciągu drogi krajowej nr 12 (woj. dolnośląskie). Zadaniem zainteresowane są dwie firmy.

Drogowcy otworzyli oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Głogowa w ciągu drogi krajowej nr 1. Zadanie chcą zrealizować w 24 miesiące dwie firmy TPF Sp. z o.o. za ponad 5,25 mln zł i Transprojekt Gdański Sp. z o.o. za 5,63 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad założyła budżet 5,9 mln zł. Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert.

Celem STEŚ Obwodnicy Głogowa jest opracowanie projektowe, które ma wstępnie określić zakres rzeczowy i finansowy przedsięwzięcia, ustalić jego efektywność i uściślić przebieg tras poszczególnych wariantów, a także ostatecznie ustalić typy i parametry techniczne obiektów budowlanych. Ma także umożliwić uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

 

Nowo wybudowana obwodnica Głogowa będzie liczyć około 20 km i będzie drogą GP w standardzie 2+1. Trasa w ciągu DK12 pozwoli na wyeliminowanie ruchu tranzytowego na terenie miasta Głogowa, a tym samym wpłynie na poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz mieszkańców miasta. Wartość inwestycji szacuje się na ok. 750 mln. złotych. Zadanie ma być realizowane w systemie „projektuj i buduj”. Prace budowlane planowane są w latach 2022-2025.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Jan
2018-06-06 05:44
Znowu kiełbasa wyborcza - projekt został zlecony => a ludzie myślą "rozpoczęła się budowa!". A tymczasem sama budowa nawet nie istnieje w planach lub jeśli istnieje - na najbliższe lata nie ma terminu i finansowania. Tak jest obecnie z np. S11 na północ od Poznania, I jeszcze kilka innych też tak jest.
Krzysztof
2018-06-04 12:51
Ten most w Ciechanowie już dawno został zbudowany

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: