GDDKIA wybrała wykonawcę nowego węzła na autostradzie A4
Wybrano ofertę na budowę węzła Niepołomice w ciągu autostrady A4 Kraków - Tarnów. Mapa: GDDKIA

Drogowcy wyłonili wykonawcę węzła Niepołomice na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kraków Wieliczka i Targowisko. Wybrana oferta opiewa na kwotę prawie 42 mln zł, a zaplanowany budżet na tę inwestycję to około 28 mln zł.

- Polsko-litewskie konsorcjum firm: TRAKCJA PRKiI S.A. z Warszawy i AKCINẺ BENDROVẺ „KAUNO TILTAI” z Kowna złożyło najkorzystniejszą ofertę na budowę węzła Niepołomice w ciągu autostrady A4. Oferta opiewa na 41 840 002,93 zł. W przetargu oprócz ceny punktowane były właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni, równość podłużna nawierzchni, personel wykonawcy, termin realizacji i harmonogram - poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To już drugie podejście GDDKIA do wyboru wykonawcy. Pierwszy przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen proponowanych przez firmy zainteresowane budową. Jak widać i w drugim przetargu ceny pozostały na tym samym poziomie. Przypomnijmy, że zaplanowany budżet na tę inwestycję to około 28 mln zł.

Inwestycja realizowana będzie na podstawie trójstronnego porozumienia pomiędzy GDDKiA oraz samorządami. Projekt drogowy został opracowany na zlecenie Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Inwestorem jest GDDKiA.

Codziennie do strefy dojeżdża 870 pojazdów ciężarowych i około 4300 samochodów osobowych. Przewiduje się, że Niepołomicka Strefa Inwestycyjna, która obecnie zajmuje ok. 500 ha gruntów i pracuje w niej ok. 4500 osób powiększy się i docelowo pracować w niej będzie 8000 osób, co wygeneruje dużo większy ruch pojazdów. Wykonanie węzła Niepołomice ograniczy ruch tranzytowy z węzła Targowisko do strefy ekonomicznej przez Puszczę Niepołomicką ( Obszar Natura 2000 ) i liczne miejscowości położone przy drodze wojewódzkiej DW964.

Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie budowę nowego węzła drogowego w ciągu autostrady A4 Kraków – Tarnów oraz rozbudowę drogi wojewódzkiej DW964. Ponadto na drodze wojewódzkiej DW964 zbudowane będą dwa zespolone ronda jednopasowe i przebudowane zostaną cieki wodne (przełożenie koryta rzeki Podłężanki i regulacji koryta potoku Zakrzowianka).

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: