GDDKIA wybrała wykonawców dokumentacji obwodnicy Gryfina i DK31 do Radziszewa
Wybrano wykonawców dokumentacji dla obwodnicy Gryfina i odcinka Radziszewo-Gryfino na DK31

W najbliższych miesiącach ruszą prace przygotowawcze dla dwóch ważnych inwestycji na drodze krajowej nr 31 w woj. zachodniopomorskim. Drogowcy wybrali bowiem wykonawców dokumentacji dla obwodnicy Gryfina i odcinka Radziszewo-Gryfino. Podpisanie umowy planowane jest na początku lutego br.

Dla obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Pracownia Projektowa Dróg i Mostów DIM ze Szczecina za 1,141 mln złotych, natomiast dla odcinka Radziszewo-Gryfino ofertę firmy Trakt Sp z o.o. z Katowic za 2,384 mln złotych. Dokumentacja dla odcinka Radziszewo-Gryfino powinna być gotowa w ciągu 27 miesięcy od podpisania umowy, natomiast dla obwodnicy Gryfina w ciągu 15 miesięcy.

- Jeżeli nie będzie odwołań od wyników postępowań, to po upływie 10 dni będzie można przystąpić do podpisywania umów. Te dokumentacje pozwolą na ogłoszenie przetargów na realizację w formule projektuj i buduj, dlatego ich opracowanie jest kluczowe dla tych inwestycji – mówi Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA oddział Szczecin.

Dla obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 o długości 5,6 km zostanie opracowana Koncepcja Programowa, wraz z badaniami geologicznymi. Dokumentacja ta uszczegółowi rozwiązania projektowe w korytarzu określonym w decyzji środowiskowej z 2012 roku. Obwodnica ominie miasto od wschodu, będzie to jednojezdniowa droga klasy GP, która wyprowadzi z Gryfina ruch tranzytowy w ciągu DK31. Nowa trasa ominie też wiadukt kolejowy na wjeździe do Gryfina od strony Szczecina o ograniczonej skrajni poziomej, przez który samochody ciężarowe i autobusy jadące DK31 muszą obecnie skręcać na drogę powiatową.

 

Obwodnica Gryfina i odcinek DK31 do Radziszewa - mapa odcinków do budowy

 

Obwodnica Gryfina i odcinek DK31 do Radziszewa - mapa odcinków przewidzianych do budowy. Mapa: GDDKIA

Dla odcinka DK31 Radziszewo-Gryfino o długości 9,6 km zostanie opracowane Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowe wraz z elementami Koncepcji Programowej i badaniami geologicznymi. W ramach prac przygotowawczych zostanie również uzyskana decyzja środowiskowa, która określi przebieg inwestycji. Nowa droga ominie szereg miejscowości znajdujących się na obecnej DK31 między Szczecinem, a Gryfinem wyprowadzając z nich ruch tranzytowy. Będzie to jednojezdniowa drogą klasy GP o przekroju 1x2. Odcinek będzie się rozpoczynał od węzła Radziszewo, a kończył na włączeniu w obwodnicę Gryfina. W ramach inwestycji przewidziana jest również przebudowa węzła drogowego Radziszewo, tak aby spełniał współczesne wymagania.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: