GDDKIA wypłaca wynagrodzenie dla podwykonawców Astaldi
Budowa realizowana przez Astaldi. Zdjęcia: GDDKIA

Generalna Dyrekcja Drogowa rozpoczęła wypłatę zaległych wynagrodzeń dla podwykonawców w ramach 6 kontraktów realizowanych przez Astaldi.

W ramach sześciu kontraktów realizowanych przez włoską firmę, cztery są w fazie końcowej i odbywa się na nich ruch. Wartość umów realizowanych przez Astaldi opiewa na 4 mld zł, a do wykonania pozostały jeszcze roboty o wartości ok. 2 mld zł. Co ważne, przedstawiciele wykonawcy deklarują kontynuację prac.

 

W budowie:

  • S2 południowa obwodnica Warszawy, odc. od w. Puławska do w. Przyczółkowa;
  • S7 Lubień – Rabka Zdrój, odc. Naprawa – Skomielna Biała;

 

Drogi ekspresowe realizowane przez Astaldi i oddane do ruchu:

  • S5 Poznań – Wrocław, odc. Korzeńsko – Wrocław;
  • S8 obwodnica Marek, odc. od. w. Kobyłka do obw. Radzymina (trwa jeszcze remont starego przebiegu przez Marki);
  • S8 Wyszków – Białystok, odc. Wiśniewo – Mężenin;
  • S8 Wyszków – Białystok, odc. Mężenin - Jeżewo (do wykonania prace dodatkowe).

 

Prace na budowie Zakopianki - drogi ekspresowej S7

Prace na budowie Zakopianki - drogi ekspresowej S7. Zdjecia: GDDKIA

 

Z początkiem października br. drogowcy podpisali porozumienie pozwalające na bezpośrednią wypłatę zgłaszającym się do GDDKiA podmiotom trzecim za zrealizowane roboty, dostawy bądź usługi na budowach gdzie generalnym wykonawcą jest firma Astaldi. Dzięki czemu na inwestycjach: S2 południowej obwodnicy Warszawy wraz z ponad 2-kilometrowym tunelem oraz S7 na tunelowym odcinku „Zakopianki”, zostały zabezpieczone interesy podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów.

 

- Uregulowaliśmy już płatności w kwocie 36,7 mln zł, ze zgłoszonych w ramach sześciu kontraktów Astaldi roszczeń na ponad 111 mln zł. Pozostałe zgłoszone roszczenia podmiotów trzecich, na kwotę ok. 74 mln zł są obecnie rozpatrywane. Każde jest indywidualnie sprawdzane pod kątem wykonania i odebrania prac lub usług oraz pod kątem formalnym. Szczególnie w tym ostatnim przypadku pracownicy GDDKiA pomagają przedsiębiorcom zwracając uwagę i wskazując jakie dokumenty należy przedstawić aby jak najsprawniej przeprowadzić procedurę rozpatrzenia określonych roszczeń o płatności – informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

- Przewidujemy, że w kolejnych dniach i tygodniach listopada będzie możliwe zakończenie rozpatrywania większości z podanych powyżej kwot. Ma to również na celu stabilizację sytuacji na placach budów co powinno przenosić się także na poprawę płynności realizacji inwestycji – dodają.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Eryk Prokolik
2019-04-17 20:32
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi67.tinypic.com/f5bl1k.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: