• Facebook - conadrogach
Intensywne prace na S5 Poznań - Wrocław
Budowa drogi ekspresowej S5 z Wrocławia do Poznania. Zdjęcia: GDDKIA

Coraz bardziej postępują prace przy budowie drogi ekspresowej S5 Poznań-Wrocław, której kolejne odcinki będą sukcesywnie oddawane do ruchu w latach 2017 – 2019. Najbardziej zaawansowane prace są na odcinku w okolicach Poznania łączącym ekspresową S5 z autostradą A2 oraz na trzech fragmentach dających połączenie Wrocławia z funkcjonującą już trasą S5 w okolicach Rawicza.

S5 Wrocław – Korzeńsko

Na podwrocławskim odcinku drogi S5 trwa nasuwanie prawie 300 metrowego obiektu mostowego. Na wszystkich, dolnośląskich placach budów przyszłej S5 trwają prace przygotowawcze do układania nawierzchni bitumicznej oraz zaawansowane roboty na obiektach mostowych. Ruch lewą nitką trasy S5 odbywa się już na prawie 7-kilometrowym odcinku.

S5 Radomicko – Wronczyn

Pod kątem zaawansowania kolejnymi odcinkami S5 są te mające połączyć funkcjonujący dziś fragment z „piątką” na północ od Leszna. Wykonawcy mimo okresu zimowego realizują część robót. Głównie są to „roboty suche” oraz wybrane betonowania w zakresie obiektów inżynierskich. Wykonywane są także roboty ziemne (np. wykopy i nasypy) oraz przy dobrych warunkach pogodowych podbudowy lub inne warstwy konstrukcji drogi. Cały niemal 30-kilometrowy fragment trasy planowany jest do dodania do ruchu do końca 2018 r.

Budowa drogi eskpresowej S5 Poznań (węzeł z autostradą A2) - Wronczyn

Droga ekspresowa S5 Poznań - Wronczyn

S5 Radomicko - Kaczkowo

Ostatni fragment o długości ponad 30 km i składający się z dwóch odcinków realizacyjnych planowany do przekazania do ruchu jest w 2019 r. Obecnie trwają tam starania o uzyskanie decyzji ZRID, po której wykonawcy będą mogli przystąpić do rozpoczęcia prac budowlanych.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: