Intensywne prace na S8 z Wyszkowa na Podlasie
Budowa drogi ekspresowej S8 z Wyszkowa do granicy z województwem podlaskim jest na ostatniej prostej. Od lipca będą oddawane nowe kilometry trasy, Zdjęcia: GDDKIA

Dobiegają końca prace przy budowie mazowieckich odcinków drogi ekspresowej S8 od Wyszkowa do granicy województwa podlaskiego. Nowy, 38,5 kilometrowy odcinek drogi ma być oddany do ruchu w III kwartale bieżącego roku.

Pod koniec lipca pierwsze auta powinny pojechać dwoma jezdniami drogi ekspresowej S8 pomiędzy obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej, a granicą województwa podlaskiego. Zaawansowanie prac na tym 9,5 kilometrowym odcinku szacowane jest na około 80 procent. Gotowa jest asfaltowa nawierzchnia drogi głównej, trwają jeszcze prace przy obiektach inżynierskich, ekranach akustycznych oraz drogach serwisowych.

Nieco późniejsze terminy deklarują wykonawcy odcinków S8-ki o nawierzchni betonowej: od Wyszkowa do węzła Poręba – tu puszczenie ruchu przewidywane jest w drugiej połowie września, natomiast fragment od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej – zostanie udostępniony kierowcom prawdopodobnie w II połowie sierpnia br.

 

Betonowa nawierzchnia przyszłej drogi ekspresowej S8 Wyszków - Poręba

Betonowa nawierzchnia przyszłej drogi ekspresowej S8 Wyszków - Poręba. Zdjęcia: GDDKIA

Na obu odcinkach trwają jeszcze prace przy nawierzchniach jezdni w ciągu głównym - na odcinku od węzła Poręba do Ostrowi właśnie roboty finiszują, natomiast na odcinku od Wyszkowa do węzła Poręba zostało do ułożenia około 55 tys. metrów kwadratowych betonu cementowego z 265 tys. z jakich mają być zbudowane obie jezdnie. Poza tym trwają także roboty na obiektach inżynierskich oraz przy drogach serwisowych i ekranach akustycznych. Zaawansowanie prac waha się od 68 po prawie 80 proc.

Realizowane kontrakty to 38,5 km nowej drogi ekspresowej S8, warte razem blisko miliard złotych.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: