1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Jedziesz do Kołobrzegu - omiń DW163 Czaplinek – Glinki

Jedziesz do Kołobrzegu - omiń DW163 Czaplinek – Glinki

  1. conadrogach.pl
  2. ZZDW
  3. 2015-07-06
Jedziesz do Kołobrzegu - omiń DW163 Czaplinek – Glinki
Remont i objazdy na DW163 Czaplinek - Glinki. Zdjęcia: ZZDW
Od początku kwietnia na 28-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 163, między Czaplinkiem a Glinkami występują duże utrudnienia w ruchu. Tymczasem droga ta jest bardzo często wybierana przez turystów jako alternatywne połączenie nad morze, zwłaszcza przez tych, którzy wybierają się w okolice Kołobrzegu. Drogowcy zalecają objazd, który mimo, że wydłuża drogę o 16 km, może jednak skrócić czas przejazdu nawet o półtorej godziny.

Na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 163 Czaplinek - Glinki możemy trafić na kilka do kilkunastu wahadeł. Warto więc wybrać nieco dłuższy, ale pozbawiony utrudnień drogowych szlak. Na rondach w Wałczu i Czaplinku stanęły już tablice informujące osoby jadące tranzytem o poważnych utrudnieniach w ruchu i zalecanym objeździe.

Roboty drogowe powinny zostać zakończone do końca września tego roku. Po zakończeniu inwestycji cały odcinek DW163 między Czaplinkiem a Wałczem będzie zmodernizowany. Koszt robót budowlanych obejmujących dwa aktualnie realizowane zadania szacuje się łącznie na 37,2 mln. zł.

Dodajmy, że na początku lipca minionego roku zakończył się pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163. Była to modernizacja 6,5-kilometrowego odcinka między Glinkami i Wałczem. Koszt zakończonej inwestycji to blisko 12,6 mln zł. z czego dofinansowanie unijne wyniosło 12 mln zł.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 163 Jak dojadę - Czaplinek