Jedziesz nad morze? Uwaga duże utrudnienia na DW203
W toku jest ostatni etap prowadzonej od 2010 roku przebudowy drogi wojewódzkiej nr 203. Etap ten obejmuje 8,5- kilometrowy odcinek Dąbki-Darłowo. Są utrudnienia w ruchu i objazdy. Zdjęcia: ZZDW

Droga wojewódzka nr 203 z Koszalina do Darłowa i dalej do Ustki, to latem jeden z najbardziej zatłoczonych odcinków nadmorskich szlaków w Zachodniopomorskim. Latem z trasy tej korzystają mieszkańcy Koszalina i liczni turyści dojeżdżający do Dąbek, Darłówka i Darłowa. Ostatni etap prowadzonej od 2010 roku przebudowy obejmuje 8,5- kilometrowy odcinek Dąbki-Darłowo.

W związku z prowadzonymi pracami na odcinku drogi wojewódzkiej nr 203 Dąbki-Darłowo kierowcy mogą napotkać na 4 wahadła, a czas przejazdu tego krótkiego odcinka, wydłuża się tu nierzadko do pół godziny.

Przebudowa trzeciego odcinka drogi wojewódzkiej nr 203 jest kontynuacją przebudów prowadzonych w latach 2010-2014. Pierwszy 10-kilometrowy odcinek, zakończono w 2012 roku. Na trasie przebudowano 10 skrzyżowań i dwa mosty na rzekach Uniesta i Polnica. Powstało też ponad 10 km ciągów pieszych i rowerowych. Całkowita wartość projektu wyniosła 39,5 mln złotych.

Drugi 11,5 - kilometrowy odcinek drogi nr 203 Iwięcino-Dąbki został zakończony w 2014 roku. Zgodnie z projektem, na trasie zbudowano blisko 14 km ścieżek rowerowych, jedno rondo oraz trzy mosty na rzekach Nowy Rów, Bagiennica i kanale w Bukowie Morskim. Na kanale Bielkowo powstał natomiast nowy przepust. Wartość robót budowlanych wyniosła blisko 40 mln zł. Oba projekty były realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Przebudowa trzeciego 8,5-kilometrowego odcinka DW 203 z Dąbek do Darłowa, będzie obejmowała wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie jezdni, budowę 4 nowych mostów wraz z mostami tymczasowymi, budowę kanalizacji deszczowej w miejscowościach: Dąbki, Bobolin i Żukowo oraz ścieżki rowerowej na całym przebudowywanym odcinku.

Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa czerwca 2017 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: