Jesienią pojedziemy wygodniej na trasie DK12 Żagań – Głogów, teraz z dużymi utrudnieniami
Uwaga - utrudnienia na DK12 Żagań - Głogów. Trwa przebudowa trasy koło Szprotawy wraz z budową obwodnicy Szprotawki. Zdjęcia: GDDKIA

Przy granicy województwa lubuskiego z dolnośląskim trwa przebudowa drogi krajowej nr 12 na trasie Żagań – Głogów. W ramach inwestycji powstanie obwodnica miejscowości Szprotawka. Kierowcy muszą uważać na duże utrudnienia w ruchu, które potrwają do października br.

Przypominamy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 12 na odcinku Szprotawa - gr. województwa lubuskiego z dolnośląskim. Jednym z bardziej istotnych ograniczeń jest zawężenie skrajni pasa ruchu na obiekcie mostowym do ok. 3,45 m, co powoduje brak możliwości przejazdu pojazdów nienormatywnych, w tym szerokich maszyn rolniczych.

Na obecnym etapie prac wprowadzono ruch wahadłowy na moście i z uwagi na konieczność ustawienia barier ochronnych betonowych wystąpiło zawężenie skrajni pasa ruchu na obiekcie do ok. 3,45 m. Brak możliwości, nawet krótkotrwałego, usunięcia barier betonowych uniemożliwiło przejazd pojazdów nienormatywnych, w tym szerokich maszyn rolniczych. Co istotne, na całym przebudowywanym odcinku nie ma skrzyżowań i miejsc do zawrócenia pojazdów (czasowa organizacja ruchu, w tym zawężenia pasa ruchu oraz ruch wahadłowy występują na całym odcinku inwestycji).

Prace związane z przebudową drogi krajowej nr 12 prowadzone są od marca 2018 roku i mają zakończyć się w jesienią br. Zadanie zakłada budowę obwodnicy miejscowości Szprotawka. Koszt inwestycji to ponad 34 mln zł.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: