• Facebook - conadrogach
Jest przetarg na projekt obwodnicy Zabierzowa
Obwodnica Zabierzowa w ciągu DK79 - ogłoszono przetarg na dokumentację projektową. Mapa: GDDKIA

Przybliża się budowa obwodnicy Zabierzowa w ciągu drogi krajowej nr 79 w Małopolsce. Drogowcy ogłosili przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Trasa będzie częścią systemu komunikacyjnego Krakowa (odcinek Północnej Obwodnicy Krakowa).

22 września br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w stadium Koncepcji Programowej dla budowy obwodnicy Zabierzowa w ciągu drogi krajowej nr 79.

Projektowana budowa obwodnicy obejmuje swym zasięgiem miejscowości, przez które przebiega droga krajowa nr 79: część miejscowości Modlniczka (gmina Wielka Wieś), Zabierzów, Kochanów i część miejscowości Niegoszowice (gmina Zabierzów).

W ramach zadania powstanie obwodnica, która na północy ominie Zabierzów. Będzie to odcinek DK79 klasy GP o długości 10,17 km . Powstaną również

 • 3 skrzyżowania:
  na odcinku I, dwujezdniowym:

  - w Zabierzowie – węzeł z jazdą na wprost w poziomie 1 oraz ze skrzyżowaniem w postaci średniego ronda 2-pasowego w poziomie 0

  - w Bolechowicach – skrzyżowanie w postaci średniego ronda 2-pasowego,

 • na odc. II, jednojezdniowym:

  - w Rudawie – skrzyżowanie w postaci ronda turbinowego
 • tunel dwukomorowy (na odc. I) z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku pod starodrożem drogi krajowej o długości 370 m

 • 13 obiektów mostowych( (5 na odc. I + łącznik nad potokiem Wedonka oraz 6 na odc. II plus łącznica do starodroża DK79)

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: