Jest umowa na dokumentację dla S7 Płońsk - Czosnów
Ważny krok w kierunku budowy drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy. Jest umowa na dokumentację dla odcinka Płońsk - Czosnów. Zdjęcia: GDDKIA

Podpisano umowę na wykonanie elementów koncepcji programowej dla rozbudowy 35 km odcinka trasy Płońsk – Czosnów do parametrów drogi ekspresowej S7. Dokumentacja pozwoli na ogłoszenie w przyszłym roku przetargu w trybie projektuj i buduj. Z nowej drogi mamy skorzystać w połowie 2023 r.

Wykonawcą dokumentacji jest firma Mosty Katowice Sp. z o.o. Wartość zadania wynosi ok. 4,7 mln zł. a czas realizacji do stycznia 2019 r.

- Zadaniem projektanta jest opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Wykonane zostaną również badania konstrukcji mostu przez rz. Wisłę. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych – wymieniają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przyszła droga ekspresowa S7 na odcinku Płońsk – Czosnów będzie miała długość około 35 km w przekroju 2 jezdnie po 3 pasy ruchu. W jej ciągu planowane są węzły: Poczernin, Przyborowice, Załuski, Ostrzykowizna, Modlin, Błonie. Początek zadania wyznaczono na połączeniu z ekspresową obwodnicą Płońska, za istniejącym węzłem Siedlin na przecięciu dróg krajowych nr 7 i 10. Koniec inwestycji jest w miejscowości Czosnów jako dowiązanie do projektowanego w ramach innego zadania węzła Czosnów.

Planowany harmonogram realizacji drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów:

  • Marzec 2019 r. ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”:
  • Grudzień 2019 r. podpisanie umowy z wykonawcą
  • Maj 2021 r. – czerwiec 2023 r. realizacja robót budowlanych.

Szacunkowy łączny koszt inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, budowa) wynosi: 1,7 mld zł.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

olo
2018-02-04 12:54
po 3 pasy? czyli rozbudowa mostu?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: