• Facebook - conadrogach
Jeszcze poczekamy na S3 Bolków - Lubawka
Budowa drogi ekspresowej S3 w woj. dolnośląskim. Zdjęcia: GDDKIA

Po raz kolejny wydłużono termin składania ofert na budowę brakującego fragmentu drogi ekspresowej S3 w woj. dolnośląskim. Wykonawcy mają bardzo dużo pytań związanych z budową dwóch odcinków ekspresówki Bolków - Lubawka.

Budowa drogi S3 na trasie z Bolkowa do Lubawki jest częścią większej inwestycji jaką jest budowa trasy z Legnicy do południowej granicy kraju. Odcinki na trasie Bolków – Lubawka to ostatnie jakie pozostały do zrealizowania. Drogowcy na wniosek firm zainteresowanych budową już po raz trzeci zmienili terminy składania ofert w przetargu. Powodem jest duża ilość zapytań, które wpłynęły na poszczególne zadania. GDDKIA podała nowe terminy w przetargu:

  • Dla zadania III od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła), o długości ok. 16,1 km termin składania ofert wyznaczony został na 15.11.2017r. g. 11:30:00.

  • Dla zadania IV od węzła Kamienna Góra Północ (z węzłem) do granicy państwa, o długości ok. 15,3 km nowy termin wyznaczony został na 10.11.2017r. g. 11:30:00.

Odcinek drogi ekspresowej S3 pomiędzy przejściem granicznym z Czechami i węzłem Bolków będzie miał długość około 32 km i będzie jednym z trudniejszych do wykonania. W jego ciągu zaplanowano wiele obiektów inżynieryjnych, w tym dwa tunele, zlokalizowane na wysokości miejscowości Sądy Górne i Bogaczowice.

Budowa drogi ekspresowej S3 w woj. dolnośląskim obejmuje już odcinki od Nowej Soli do Bolkowa. Na wykonawców S3-ki z Bolkowa do Lubawki poczekamy dłużej z uwagi na mnóstwo pytań jakie firmy mają do GDDKIA.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: