• Facebook - conadrogach
Jeździmy ekspresowo S7 Olsztynek – Ostróda
Droga ekspresowa S7 Olsztynek - Ostróda już w całości dostępna dla ruchu. Zdjęcia: MIB

W środę, 6 grudnia 2017 r., został oddany do ruchu ponad 11-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Rychnowo - Olsztynek. Jest to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim. Jeszcze w tym roku zakończy się budowa całej trasy S7 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Udostępniony odcinek to część inwestycji o łącznej długości 20 km, która została podzielona na dwa zadania realizacyjne: Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km), udostępniony do ruchu 11 sierpnia 2017 r. i Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,2 km).

Inwestycja polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Nowo wybudowana droga biegnie częściowo po nowym śladzie. Wykonawcą zadania o wartości 388,5 mln zł była firma STRABAG Sp. z o. o.

Droga ekspresowa S7 - odcinek Rychnowo - Olsztynek oddany do ruchu

Droga ekspresowa S7 - odcinek Rychnowo - Olsztynek oddany do ruchu. Mapa: MIB

Odcinek Rychnowo – Olsztynek był realizowany w ramach projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn (S7) – Olsztynek (S51)” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu wynosi 2 200 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to 1 176 mln zł.

Nowe kilometry drogi ekspresowej S7, czekamy na więcej

Oddanie do ruchu odcinka Rychnowo - Olsztynek to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk i Warszawę z południem Polski. W województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 133 km tej trasy. W budowie znajduje się jeszcze odcinek S7 stanowiący obwodnicę Ostródy (zakończenie planowane jeszcze w tym roku) oraz S7 Nowy Dwór Gdański – Elbląg, którego budowa zakończy się w październiku 2018 r.

NIK o budowie dróg 2011-2015: Za duży zakres, problemy z planowaniem i finansowaniem

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

And
2017-12-08 20:36
do enrico : ,, ... Jeszcze w tym roku zakończy się budowa całej trasy S7 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego... ' - czytaj uważnie . Następny cytat : ,, ...W województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 133 km tej trasy. W budowie znajduje się jeszcze odcinek S7 stanowiący obwodnicę Ostródy (zakończenie planowane jeszcze w tym roku) oraz S7 Nowy Dwór Gdański – Elbląg, którego budowa zakończy się w październiku 2018 r... "
enrico
2017-12-06 22:57
Redakcja zapomniała napisać , że w tamtym regionie trwa jeszcze budowa ważnego odcinka S7 : Koszwały (w.Żuławy Zachód) - Nowy Dwór Gd.- Kazimierzewo (w. Elbląg Zachód) - dł.ok. 40km. Termin zakończenia tego odcinka- koniec 2018r. Dopiero wtedy z Gdańska będzie można pojechać ekspresową S7 (ca 150 km) do Napierek- (na granicy woj. warm- mazurskiego i mazowieckiego).

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: