Karambol na nowej drodze S3 – spokojnie, to ćwiczenia
Pościg, wypadek - ćwiczenia na drodze ekspresowej S3. Zdjęcia: GDDKIA

„Karambol 2018” – pod takim tytułem odbyło się w dniu 5 kwietnia szkolenie w zakresie prowadzenia działań porządkowo-ratowniczych, na budowanej drodze ekspresowej S3 (węzeł Drożów). Organizatorem ćwiczenia było Starostwo Powiatowe w Polkowicach przy współpracy ze Służbami Inspekcji, Straży Pożarnej, Pogotowia oraz Policji.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas pościgu grupy terrorystycznej, która skradła pojazd przewożący wyroby z miedzi doszło do kolizji pojazdu przestępców z cysterną przewożącą środki ropopochodne na, które najechał autokar przewożący dzieci. Nastąpił wyciek substancji niebezpiecznej na drodze S3 na wysokości m. Radwanice. W wyniku postępujących lawinowo zderzeń tworzył się karambol o długości ok 5 km.

 

Droga ekspresowa S3 - wypadek, korki, ćwiczenia

Droga ekspresowa S3 - wypadek, korki, ćwiczenia. Zdjęcia: GDDKIA

 

Dzięki prowadzeniu tego typu ćwiczeń jest możliwość sprawdzenia realnego czasu dojazdu do miejsca zdarzenia oraz prowadzenia działań ratowniczych zgodnie z przygotowanym scenariuszem.

Co istotne akcja miała miejsce na drodze ekspresowej S3 będącej jeszcze w budowie, która w tym roku ma zostać oddana do użytku, co pozwala służbą ratowniczym na zapoznanie się z nową infrastrukturą drogową i ułatwia prowadzenia działań ratowniczych na tym odcinku drogi w przyszłości.

Według organizatora w ćwiczeniach wzięło udział około 150 funkcjonariuszy.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Kris
2018-04-10 18:10
Nie ma czegoś takiego jak węzeł Drożów. To jest węzeł Głogów Zachód
Oj
2018-04-09 16:37
Karambol to jest Budowa na dolnym slasku s3.
jolin
2018-04-09 13:21
a jak dojdzie do podobnego zdarzenia tydzień po otwarciu drogi to będą tydzień usuwać skutki

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: