1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kierowcy jeżdżą już nową drogą S5 pod Wrocławiem

Kierowcy jeżdżą już nową drogą S5 pod Wrocławiem

  1. conadrogach.pl
  2. Astaldi, www.wroclaw.pl
  3. 2017-07-14
Kierowcy jeżdżą już nową drogą S5 pod Wrocławiem
Droga ekspresowa S5 pod Wrocławiem ma być gotowa pod koniec tego roku. Zdjęcia: GDDKIA
Kolejny fragment nowej drogi ekspresowej S5 na odcinku Kryniczno-Będkowo został udostępniony kierowcom. Jadący od strony Wrocławia wjeżdżają na nową jezdnię zaraz za Wysokim Kościołem.

Ruch przełożono na około 800-metrowy fragment przyszłej drogi ekspresowej S5 – kierowcy jadący od strony Wrocławia wjeżdżają na nową jezdnię w okolicy skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową 1337D na Machnice (zaraz za Wysokim Kościołem, w sąsiedztwie wybudowanego wiaduktu WS-34), a na starą „piątkę” wracają przed Będkowem.

Natomiast przełożenie ruchu w Krynicznie (w rejonie powstającego węzła drogowego) jest zaplanowane na piątek, 14 lipca.

Likwidacji ulegnie istniejący dotychczas objazd, a kierowcy korzystać będą z fragmentu przyszłego węzła drogowego Kryniczno. Nie będą objeżdżali terenu budowy, tylko pojadą drogą krajową nr 5 na wprost, przez nowo wybudowany wiadukt drogowy WD-38 oraz dwa nowe ronda (będące częścią przyszłego węzła). W ten sposób wykonawca będzie mógł bezkolizyjnie poprowadzić brakujący odcinek drogi ekspresowej S5, która akurat w tym miejscu przebiegać będzie pod wiaduktem „piątki”.

Około 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5, który jest częścią dolnośląskiego fragmentu trasy Korzeńsko-Wrocław buduje firma Astaldi. Jest to ważny szlak komunikacyjny ułatwiający kierowcom dojazd do Poznania, ale także poprawiający płynność ruchu tranzytowego. Poprawi on zdecydowanie również ruch lokalny i zlikwiduje bardzo częste korki od ulicy Żmigrodzkiej do świateł w miejscowości Kryniczno. Gotowy odcinek zostanie oddany do użytku pod koniec 2017 r.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S5