Kierowcy pojechali nowym odcinkiem obwodnicy Kołobrzegu
Nowy odcinek obwodnicy Kołobrzegu udostępniony dla ruchu. Zdjęcia: GDDKIA

Zakończyła się budowa odcinka obwodnicy Kołobrzegu w ciągu drogi krajowej nr 11 od ronda Trzebiatowska do ronda Janiska. Trasa o długości 1,9 km powstała w standardzie drogi ekspresowej S11 przy okazji budowy drogi ekspresowej S6 z Goleniowa do Koszalina.

Odcinek obwodnicy Kołobrzegu łączący ulice 6 Dywizji Piechoty z ulicą Bolesława Krzywoustego został udostępniony do ruchu w środę, 4 lipca. Oddany fragment usprawni ruch w rejonie Kołobrzegu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

 

Obwodnica Kołobrzegu - kierowcy korzystają z nowego odcinka

Nowy odcinek obwodnicy Kołobrzegu III etap oddano do ruchu 4 lipca 2018 r. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Kołobrzegu jest dwujezdniową drogą klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. obie jezdnie rozdziela pas dzielący o szerokości 5 metrów. W ramach inwestycji powstał nowy most na rzece Parsęta dla obu jezdni obwodnicy, przejścia dla zwierząt pod trasą i przepusty. Od strony zachodniej powstało rondo łączące obwodnicę z drogą wojewódzką nr 102 i dalszą częścią obwodnicy w stronę Portu w Kołobrzegu, natomiast od strony wschodniej powstało rondo łączące obwodnice z drogą wojewódzką nr 163. Budowa drogi była prowadzona w trudnych warunkach gruntowych, co wymagało zastosowania szeregu metod wzmacniania podłoża. Wykonano również drogi zbiorcze zapewniające skomunikowanie działek przeciętych przez drogę.

III etap obwodnicy Kołobrzegu powstał w ramach kontraktu na budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie. Obecnie prace prowadzone są dla 6 odcinków drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina o długości 120 kilometrów. Droga powinna być gotowa w przyszłym roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: