Kilometrowy odcinek połączył obwodnicę Kielc z drogą ekspresową S7
Jeździmy nowym, 1-km odcinkiem drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów. Odcinek krótki ale bardzo ważny, bo łączy obwodnicę Kielc z oddanym wcześniej 9 km odcinkiem. Zdjęcia: GDDKIA

Kierowcy bez utrudnień mogą już zjechać z obwodnicy Kielc bezpośrednio na odcinek drogi ekspresowej S7 Chęciny - Brzegi. Puszczono bowiem ruch po kilometrowym odcinku nowej trasy. Oznacza to koniec uciążliwego objazdu w Chęcinach. Budowana droga ekspresowa S7 Chęciny-Jędrzejów będzie w niemal połowie otwarta dla kierowców.

W piątek, 26 października, kierowcom udostępniony został około kilometrowy odcinek. Mimo, że krótki jest on bardzo ważny dla poprawy płynności ruchu fragment drogi ekspresowej S7. Dzięki bezpośredniemu połączeniu węzła Kielce Południe w Chęcinach z otwartym we wrześniu 9-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej Chęciny – Brzegi, kierowcy nie będą musieli już korzystać z uciążliwego objazdu przez trzy kolejne ronda w okolicy Chęcin, co znacznie poprawi płynność ruchu i skróci czas przejazdu między Warszawą, Kielcami i Krakowem.

 

W obrębie węzła Kielce Południe wprowadzona została docelowa organizacja ruchu, co oznacza, że otwarto łącznice. Dzięki temu zapewniony został płynny wjazd z ekspresowej obwodnicy Kielc na odcinek S7 od Chęcin w stronę Krakowa. To szczególnie ważne przed pierwszymi dniami listopada, kiedy natężenie ruchu gwałtowanie wzrasta.

 

Budowa drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów

Budowa drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów. Zdjęcia: GDDKIA

Kierowcy mogą korzystać w sumie z około 10-kilometrów drogi ekspresowej S7 od Chęcin do Brzegów, a wiec z blisko połowy odcinka Chęciny – Jędrzejów. Droga powstaje z dużym opóźnieniem. Drogowcy zapowiadają oddawanie kolejnych fragmentów trasy. Cała inwestycja zakończy się jednak nie wcześniej niż w przyszłym roku.

 

- Na kolejnym 7-kilometrowym fragmencie budowanej trasy od Brzegów w kierunku Jędrzejowa ułożona została już ostatnia warstwa nawierzchni SMA. Aktualnie wykonawca kontynuuje tam prace wykończeniowe, roboty przy drogach dojazdowych, miejscu obsługi podróżnych i infrastrukturze towarzyszącej. Odcinek ten planowany jest do udostępnienia kierowcom w następnej kolejności – zapowiada kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Na ostatnim planowanym do otwarcia 4-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S7 biegnącym po śladzie drogi istniejącej przed samym Jędrzejowem, jezdnia wschodnia, którą odbywa się ruch, ma przedostatnią warstwę nawierzchni. Trwa budowa kilometrowego fragmentu jezdni zachodniej, na pozostałym ułożona została ostatnia warstwa ścieralna nawierzchni.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

hubert
2018-10-30 21:36
Bye bye rondo z kapliczką w środku? To było jakieś horrendum a i koleiny po kolana...
Prawy pomorzanin
2018-10-30 09:51
Fajnie! Chętnie teraz odwiedzimy południe Polski !
And
2018-10-30 09:13
Jak to fajnie brzmi: " Odcinek ten planowany jest do udostępnienia kierowcom w następnej kolejności", co to znaczy za tydzień, miesiąc, czy rok. To jest tajemnica , czy liczą na kolejne opóźnienia.
foxan
2018-10-29 18:53
widocznie tam nie było Włochów na budowie i nie było w zwyczaju sjesty robić (a to się akumuluje... codziennie kilka godzin hehehe)
Skalbmierzanin
2018-10-29 18:02
Never ending story.....cieszy otwieranie kolejnych fragmentów ale opóźnienie tej drogi to jakiś kiepski żart, jakoś na południe od Jędrzejowa dało się lepiej zorganizować pracę, podobnie zresztą na obwodnicy Radomia i miejmy nadzieję, obwodnicy Skarżyska (wiele na to wskazuje). Cierpliwości życzę wszystkim kierującym!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: