Kolejne warstwy nawierzchni na A1

W minionym tygodniu na budowanej autostradzie A1 z Czerniewic do Kowala ułożono kolejnych 12 km warstwy wiążącej a prace prowadzono na 44 obiektach mostowych. Na wszystkich odcinkach autostrady pracowało dziennie ponad 1700 osób i 750 maszyn budowlanych.

W ciągu minionego tygodnia Wykonawca autostrady A1 z Czerniewic do Kowala prowadził dalsze prace na trasie głównej i roboty branżowe związane z wykonywaniem robót ziemnych, uzupełnianiem warstw nasypów a także wykonywaniem rowów odwadniających. Kontynuowano prace na MOP-ach Otłoczyn, Machnacz, Ludwinowo, Kałęczynek i a także SPO Czerniewice, Odolion, Brzezie i Pikutkowo. Naprawiano drogi technologiczne i kontynuowano prace energetyczne, teletechniczne a także wodociągowe. Kontynuowane są również inspekcje nadzoru przyrodniczego - informuje w raporcie  GDDKiA.

Z uwagi na występujące w tygodniu intensywne opady deszczu odwołano niektóre prace m.in.: układanie warstw nawierzchni, prace tynkarskie, ziemne i niektóre prace przy obiektach mostowych. Większych zniszczeń na terenie budowy nie odnotowano więc wszystkie prace na odcinkach mogły być kontynuowane.

W tym tygodniu wykonawca planuje dalsze roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów, wykonywanie warstwy podbudowy bitumicznej, prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe a także prace przy obiektach inżynierskich i kubaturowych.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: