1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kolejny odcinek DK94 w Małopolsce czeka rozbudowa

Kolejny odcinek DK94 w Małopolsce czeka rozbudowa

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-03-21
Kolejny odcinek DK94 w Małopolsce czeka rozbudowa
Jest umowa na realizację DK94 Zederman - Jerzmanowice w woj. małopolskim. Zdjęcie poglądowe
Droga krajowa nr 94 na odcinku Zederman - Jerzmanowice w Małopolsce będzie rozbudowana. Zmodernizowanym odcinkiem na trasie Kraków – Olkusz pojedziemy w 2025 roku.

22 listopada 2021 r. podpisana została umowa na zaprojektowanie i rozbudowę drogi krajowej nr 94 na odcinku Zederman-Jerzmanowice (woj. małopolskie). Wykonawcą prac jest firma Eurovia Polska, a ich koszt wyniesie ok. 92 mln zł.

- Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska, która w 30 miesięcy na wykona projekt i prace budowlane. Podczas robót budowlanych do czasu realizacji nie są wliczane okresy zimowe od 16 grudnia do 15 marca -przypomina krakowski oddział GDDKIA. 

W ramach inwestycji powstaną dodatkowe jezdnie i drogi dojazdowe. Zaplanowano przebudowę trzech skrzyżowań oraz budowę nowego skrzyżowania w Gotkowicach, a także przebudowę dwóch skrzyżowań w Jerzmanowicach. Przebudowane zostaną także urządzenia i sieci istniejącej infrastruktury pod- i nadziemnej, takie jak m.in. urządzenia teletechniczne i energetyczne, sieci gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne. Ponadto powstaną nowe urządzenia ochrony środowiska, w tym zabezpieczenia akustyczne. Ekrany akustyczne będą zamontowane na długości 1,4 km, by ochronić mieszkańców przed hałasem. Ponadto zostaną wybudowane lub rozbudowane chodniki. Powstaną trzy nowe zatoki autobusowe i przejście podziemne. Przejścia dla pieszych będą oświetlone. Oprócz tego przebudowanych i wybudowanych zostanie 724 zjazdów.

Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2025 r.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 94 Jak dojadę - Jerzmanowice