• Facebook - conadrogach
Kolejny remont autostrady A2 – wymienią nawierzchnię węzła Sługocin
W dniach 24/25 lipca br. planowane jest rozpoczęcie prac remontowych w rejonie węzła Sługocin (244km autostrady), odcinek autostrady A2 Września-Konin. Zdjęcia: AWSA

Na początku tego tygodnia koncesjonariusz autostrady A2 chce rozpocząć wymianę nawierzchni na węźle Sługocin w ciągu autostrady A2. Prace potrwają około tygodnia.

- W dniach 24/25 lipca br. planowane jest rozpoczęcie prac remontowych w rejonie węzła Sługocin (244km autostrady), odcinek Września-Konin. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wraz z jednoczesnym zakończeniem prac w ciągu autostrady A2 prace zorganizowane zostaną na łącznicy C (z kierunku Poznania na węzeł) i łącznicy D (zjazd z węzła w kierunku Warszawy) – informuje koncesjonariusza Autostrada Wielkopolska SA.

Wsztystkie aktualne utrudnienia na autostradzie A2

Prace na węźle Sługocin potrwają około 5-7 dni i wykona je Strabag. Na czas prowadzonych pra kierowców czekają utrudnienia i nowa organizacja ruchu na autostradzie A2.

  • Ruch z DW467 w kierunku Warszawy prowadzony będzie do miejscowości Golina, następnie drogą krajową DK92 do miejscowości Słupca, stamtąd DW466 do węzła Słupca.

  • Ruch z Poznania do miejscowości Ciążeń poprowadzony będzie z autostrady A2 na węzeł Słupca, stamtąd w prawo na DW466 do Ciążenia.

  • Ruch z Poznania do miejscowości Golina prowadzony będzie z autostrady A2 na węzeł Słupca, stamtąd w lewo na DW466 do miejscowości Słupca, dalej drogą krajową DK92 do Goliny.

 

Utrudnienia na węźle Sługocin w ciągu autostrady A2 Września - Konin

Utrudnienia i objazdy na węźle Sługocin w ciągu autostrady A2 Września - Konin. Mapa: AWSA

 

Przypominamy, ze to nie jedyny remontowany obecnie odcinek autostrady A2. Prace trwają również na węźle Świecko i zawężane są odcinki na trasie Września – Konin.

Prace remontowe na DK2, DK29 i łącznicach węzła Świecko powodują utrudnienia w ruchu na autostradzie A2

Renowacja nawierzchni A2 na odcinku Września-Konin. Prace i utrudnienia potrwają do października br.

 

Autostrada A2 przebiega z zachodu na wschód przez centralne województwa: lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, a w przyszłości także i lubelskie. Obecnie występuje w dwóch odcinkach: łączy zachodnią granicę kraju z Poznaniem, Łodzią i Warszawą oraz stanowi obejście Mińska Mazowieckiego. Docelowo A2-ka będzie miała długość 651 km i połączy zachodnią i wschodnią granicę kraju.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: