Koło Rzeszowa powstała pierwsza stacja paliw na podkarpackim odcinku autostrady A4
Orlen uruchomił pierwszą stację paliw na autostradzie A4. Mieści się na wschód od Rzeszowa. Wreszcie kierowcy podróżujący podkarpackim odcinkiem A4-ki mają gdzie zatankować. Zdjęcia: GDDKIA

Kierowcy podróżujący autostradą A4 na Podkarpaciu długo czekali na możliwość zatankowania samochodu. Wreszcie po latach mogą skorzystać z pierwszej stacji paliw na wschód od Rzeszowa.

Przy podkarpackim odcinku autostrady A4 działa pierwsza stacja paliw. Zlokalizowana jest na MOP-ie Palikówka na wschód od Rzeszowa (kierunek Korczowa, południowa jezdnia A4), a dzierżawcą jest Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

 

Stacja paliw z salą sprzedaży, stanowiskami kasowymi i częścią gastronomiczną pracować będzie w systemie całodobowym. Personel obsługujący sklep, w ogólnej liczbie 26 osób, będzie pracował w systemie 3-zmianowym.

 

- Umowa dzierżawy została zawarta na okres 20 lat z możliwością przedłużenie o dodatkowe 10 lat – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Pierwsza stacja paliw na autostradzie A4 za Rzeszowem

Pierwsza stacja paliw na autostradzie A4 powstała za Rzeszowem. Mapa: GDDKIA

Poza pawilonem stacji paliw, od strony wjazdu na teren stacji zlokalizowano 3-słupową wiatę nad dystrybutorami dla samochodów osobowych i 1-słupową nad dystrybutorami dla samochodów ciężarowych, która jest dwustanowiskowa.

 

Na terenie stacji, od zachodniej strony pawilonu, usytuowano stanowisko obsługi pojazdów z wieżą odkurzacz + kompresor i stanowisko naprawy samochodów osobowych.

 

Miejsca postojowe samochodów osobowych znajdują się bezpośrednio przy ścianie frontowej i obu bocznych ścianach pawilonu stacji paliw – łącznie 34 stanowiska, w tym 3 stanowiska dla osób niepełnosprawnych i 3 stanowiska dla osób podróżujących z małymi dziećmi. Przy elewacji bocznej zlokalizowano wydzielony ogródek letni dla 32 osób (łącznie 8 stolików po 4 osoby) o powierzchni 56,00 m2 . W pawilonie zainstalowano bankomat typu cash back.

 

Aktualnie kierowcy podróżujący podkarpackim odcinkiem autostrady A4 mogą korzystać z ośmiu par MOP-ów (Jastrząbka/Jawornik, Paszczyna Płn./Paszczyna Płd., Bratkowice/Dąbry, Łukawiec/Palikówka, Budy/Młyniska, Pawłosiów/Cieszacin, Zamiechów/Kaszyce, Chotyniec/Hruszowice). Wszystkie MOP-y, poza MOP Palikówka, o którym mowa wyżej, są kat. I a więc wyposażone w toalety oraz miejsca parkingowe i miejsca do wypoczynku. MOP-y zlokalizowane są średnio co 20 km.

 

Oprócz MOP-u Palikówka, drugim wydzierżawionym MOP-em przy A4 na Podkarpaciu jest MOP Paszczyna Północ. Dzierżawcą jest PKN Orlen, który zgodnie z podpisaną umową najpóźniej w I kwartale 2020 r. odda stację paliw do użytku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Szpung
2018-11-11 13:02
To jasny znak iz konczy sie postpeerelowskie panstwo mafijne, gdyz do tej pory nikt nie zakladal stacji paliw pod wschodnia granice z prostej przyczyny skala naplywu nielegalnego paliwa eliminowala ekonomiczna sensownosc inwestowania w tej okolicy
el borbah
2018-11-11 12:09
Najwyższa pora!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: